Jak powrócić z Windows 8.1 do Win 8?

Witam, zrobiłem aktualizacje Windowsa 8 do Win 8.1, jednak nie jestem zadowolony z tej aktualizacji gdyż wszystko się po niej popsuło. Pierwszy problem pojawił się z sterownikami do karty graficznej a co za tym idzie pojawiły się problemy z grami. Np. mam gre Euro Truck Simulator 2 i przed aktualizacją wszystko chodziło idealnie, teraz mam ustawioną najmniejszą rozdzielczość i gdy chce zmienić na swoją (1366 x 768) po prostu wywala mnie z gry. Próbowałem cofnąć system przez program, jednak wyświetla mi się błąd, że nie można znaleźć obrazu systemu. Moje pytanie brzmi jak moge powrócić do stanu przed aktualizacją do Windows 8.1?

Specyfikacja mojego laptopa:

Intel Core i5-3210M @2,50 GHz do 3,50 GHz

8 GB RAM

ATI Radeon HD 7670M 2GB

A instalacja z płytki po prostu? Nie wchodzi w grę?

Problem jest w tym, że nie mam płytki z systemem niestety :expressionless: Przy zakupie laptopa wszystko było już zainstalowane na gotowe :expressionless:

A próbował kolega czegoś takiego jak zaktualizowanie sterownika do karty graficznej na taki pod Win 8.1? :slight_smile:

Narzędziem AMD :arrow: http://www2.ati.com/drivers/mobile/catalyst_mobility_64-bit_util.exe

lub

Najnowsza BETA :arrow: http://www2.ati.com/drivers/beta/amd_catalyst_13.11_mobility_betav9.2.exe

Ewentualnie wejść na stronę producenta laptopa i zobaczyć czy oni nie udostępnili sterownik pod Win 8.1 :slight_smile:

Próbowałem, mam zainstalowane sterowniki które powinny być kompatybilne z Win 8.1 jednak problem nadal występuje. Jeszcze mam problemy np. z TeknoMW3, ten program wgl nie chce się włączyć mimo że wcześniej działał, chciałbym cofnąć tą aktualizacje bo powinno być po niej lepiej a jest gorzej.

Masz dostęp do innego komputera z Windows 8/8.1? Utwórz pendrive z użyciem funkcji dysk naprawy system. Uruchom z tego pena komputer i odświeżanie systemu powinno działać :wink:

co to znaczy “próbowałem cofnąć system”? czy robiłeś przywracanie systemu przez opcje w panelu (wróciłeś do jakiegoś punktu przywracania) czy to było przywracanie z partycji recovery - czyli z wydzielonej partycji, na której jest kopia systemu. W sytuacji, o której piszesz najprościej i skutecznie jest wykonać RECOVERY. Najczęściej na laptopie jest specjalny przycisk do tego służący- przynajmniej w lapkach lenovo tak jest. Jeśli nie masz takiego, znajdź instrukcję do swojego lapka i tam powinna być instrukcja jak to wykonać. Ewentualnie skontaktuj się z pomocą techniczną producenta laptopa, jeśli nie masz już dokumentacji załączonej do sprzętu.

@Scorpions.B

Właśnie nie mam dostępu do innego kompa z Win 8 :confused:

@a.s

Nawet nie próbowałem przywracać systemu z przez opcje w panelu sterowania. Od razu chciałem wykonać RECOVERY. Gdy zakupiłem laptopa na świeżym systemie utworzyłem sobie punkt recovery z myślą że kiedyś mi się przyda. I gdy chce wykonać recovery, wyświetla mi się komunikat “Nie odnaleziono partycji lub dysku z systemem Windows. Dana struktura partycji nie jest obsługiwana. Odzyskiwanie zostało anulowane”

W internecie przeczytałem artykuł, że można uruchomić Recovery poprzez wciśnięcie jakiegoś przycisku podczas uruchamiania komputera. Niby dla Samsunga powinien to być F4 jednak laptop nie reaguje na naciskanie tego klawisza.

Nie mam pojęcia jak mam wrócić do Windows 8, nigdzie nie moge znaleźć w internecie takiej informacji, a denerwuje mnie to że nie moge czegoś zrobić na laptopie wcześniej nie miałem kompletnie żadnych problemów, Win 8 był dla mnie idealny.

edit:

A najlepsze jest to że zaglądając do pudełka od laptopa nie znalazłem żadnej instrukcji obsługi czy czegoś podobnego, tylko karta gwarancyjna i jakaś książeczka jeśli chodzi o kafelki w Win 8. A jestem pewien że nie wyrzuciłbym instrukcji obsługi.

Nie bardzo wiem jak to wygląda u Ciebie, ale jeśli zrobiłeś kopie na tym samym dysku co był system to może być problem. Taką kopię wykonuje się na dysk zewnętrzny. Trochę też dziwne, ze lapek nie miała już takiej kopii zrobionej fabrycznie na partycji (często ukrytej). Jesteś pewien, ze na obudowie lapka nie ma osobnego malutkiego “przycisku” ze strzałka wywinięta w dół. Może na bokach - gdzieś obok portów. U mnie jest np. na przednim panelu. Nie chodzi tu bowiem o klawisz klawiatury, ale coś jakby na wzór malutkiego przycisku lekko wsuniętego w obudowę znanego z twardego resetu dla komórek. Jest tak mały że trzeba go wcisnąć np. wkładem do długopisu.

Jeśli nie masz czegoś takiego to moim zdaniem pozostaje Ci skontaktować się z BOK Samsunga.

A powiedz czy nie szukałeś na Internecie nie szukałaś schematu budowy twojego lapka? może przy jakieś recenzji, albo na stronie producenta. Lenovo na swojej stronie ma wszystko, łącznie z opisem technicznym, więc może u Samsunga jest tak samo? Jeśli chcesz to podaj model lapka, może coś skojarzę.

I jeszcze małe pytanie - nie zmieniałeś rozmiaru partycji - prawda? bo jeśli tak to, to może być przyczyną.

Właśnie od nowości miałem tylko jedną partycje (C:), a nie lubie gdy wszystko mam na jednej partycji więc podzieliłem ten dysk na 2 partycje za pomocą programu EaseUs Partition Master 9.2.2. Ten program mógł uszkodzić tą ukrytą partycje? Tak, masz racje kopie recovery powinienem zapisać na jakiś dysk zewnętrzny, natomiast ja zapisałem tą kopie na utworzonej przez siebie partycji (E:), myślałem że to wystarczy, następnym razem zrobię taką kopie na dysk zewnętrzny. Szukałem tego magicznego przycisku na obudowie i nie mogę niczego takiego znaleźć, jedynie znalazłem jakiś właśnie malutki otwór w którym może znajdować się ten przycisk ale pewności nie mam. Ten otwór jest na kieszonce od napędu.

Wrzucę link ze strony producenta do mojego lapka może Tobie coś uda się wykombinować. Dziękuje za pomoc.

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p … 0V5C-S08PL

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201210/20121026131646669/Win8_Manual_pol.pdf - strona 110 :slight_smile:

Nie, tego przycisku na napędzie nie ruszaj, to na pewno nie to.

Kolega struart dał Ci link do instrukcji, wiec możesz sobie ją poczytać, ale z tego co ja widzę to faktycznie recovery powinno się uruchomić po naciśnięciu F4. Jednak jeśli nie działa, to można spróbować usunąć nowa partycję (prawie na pewno utworzenie tej partycji wywołało problem - więc następnym razem przed takimi zabiegami zrób kopię na zewnętrznym dysku). Wątpię by to coś dało, ale spróbować nie zaszkodzi. ewentualnie skontaktuj się pomocą techniczną Samsunga - link: http://www.samsung.com/pl/info/contactus.html

Można też spróbować kontaktu z Microsoftem 22/5941999. Będą Cię próbowali zbyć i odesłać do Samsunga, ale jak będziesz wytrwały to może coś Ci podpowiedzą. Przykro mi, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Jeśli uda Ci się jednak usunąć partycję i to będzie pomocne, albo znajdziesz rozwiązanie to napisz, bo chętnie się douczę (myślę, ze nie tylko ja). Pozdrawiam i życzę powodzenia.

PS.

a jednak przyszło m coś do głowy :slight_smile: … może jednak spróbuj zrobić tak ja w instrukcji obsługi na s. 112 czyli z pominięciem F4… W prawdzie to robi się zasadniczo dla kopii zapisanej na zewnętrznym dysku, ale… warto spróbować. Zobacz czy da się wybrać do przywracania tę kopię przez Ciebie zrobioną.

Dziękuje za wszelkie porady, nie odzywałem się ponieważ nie miałem dostępu do neta :confused: A wracając do tematu, gdy robię tak jak jest to opisane w instrukcji na stronie 112, po kliknięciu w “Odzyskaj” wyświetla mi się ten błąd o którym wcześniej pisałem, czyli “Nie odnaleziono partycji lub dysku z systemem Windows. Dana struktura partycji nie jest obsługiwana. Odzyskiwanie zostało anulowane”. Co prawda nie próbowałem usunąć tej nowej partycji, zrobię to dopiero wtedy gdy zrobię sobie kopie zapasową plików, bo trochę ich mam a nie chce ich stracić, ponieważ byłem przygotowany na to, że usunę tylko partycje (C:). Jeżeli jakiś sposób pomoże w powróceniu do “starego” Win 8 to oczywiście że napisze :wink:

Jeszcze raz dziękuje za pomoc, pozdrawiam.

Nie wiem czy nadal problem aktualny, ale wrazie jak by ktoś podobny miał umieszczam prawdpodobne rozwiąznie, tu http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/restore-refresh-reset-pc jest napisane Jeśli komputer został uaktualniony z systemu Windows 8 do systemu Windows 8.1 i ma on partycję odzyskiwania Windows 8, odświeżenie go spowoduje przywrócenie systemu Windows 8. Po ukończeniu odświeżania konieczne będzie uaktualnienie do systemu Windows 8.1.

http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows8_1-windows_install/jak-mo%C5%BCna-bezbole%C5%9Bnie-wr%C3%B3ci%C4%87-z/efe7b8c3-9e7b-4762-8d54-be6a583a7adc

Problem nadal istnieje, bo szczerze mówiąc brak czasu (przez szkołę) spowodował że odpuściłem i korzystam z Win 8.1. Niestety nie mogę przywrócić Win 8 z partycji Recovery ponieważ najprawdopodobniej została uszkodzona przez program, który tworzy partycje, zresztą wszystko zostało opisane wcześniej.

A nie masz możliwości zrobienia czystej instalacji? Klucz do swojej wersji win8 powinieneś mieć albo na kompie albo na pudełku po nim. Trzeba tylko zorganizować płytkę instalacyjną.

Tak, właśnie tylko taka opcja wchodzi w grę. Tylko, że jak na złość nie mogę znaleźć osoby która miałaby Win8 na płycie :confused: a z internetu nie chce ściągać bo nie wiem czy wersja którą ściągnę będzie wersją bez żadnych modyfikacji.

Edit:

Mam kolejne pytanie, nie wiem czy ktoś jeszcze przegląda ten temat ale jak tak to byłbym szczęśliwy. Mianowicie z tej strony chciałem pobrać Win 8, i po pobraniu małej aplikacji i po włączeniu jej, program woła o klucz Win 8, więc uruchomiłem program “ProduKey” i tam pojawił mi się klucz produktu dla Win 8.1 ale on nie pasuje do instalacji Win 8 :confused: Po wpisaniu tego klucza pojawia mi się komunikat, “nie można używać tego klucza produktu do instalowania detalicznej wersji systemu Win 8”.

Reasumując wszystko byłoby pięknie gdybym miał ten klucz. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł to z góry dziękuje za pomoc.

Prosze korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak