Jak pozbyć się desktop.ini z widoku przeglądanej płyty?

Za każdym razem, gdy wchodzę przez eksploratora do zawartości płyty, jest tam umieszczony “plik do nagrania” desktop.ini, który nie dość że utrudnia nawigację (automatycznie ustawia się widok grup i szczegółów), to jeszcze za każdym razem po wykasowaniu wraca na swoje miejsce. Jeśli całkowite usunięcie go jest związane z wyłączeniem natywnego nagrywania, to jestem gotów na takie poświęcenie :wink:

Zaś odnośnie widoku folderu płyty to dziwne, bo gdy chciałem ustawić “kafelki” dla każdej płyty i zastosowałem to w ustawieniach folderów, to po włożeniu innej płyty znów pojawił się widok “szczegóły” i “grupy”, jednocześnie sypiąc mi standardowy widok folderów na dyskach twardych.

Pozdrawiam.

Wyłącz pokazywanie ukrytych plików i folderów

Organizuj/opcje folderów i wyszukiwania

Niestety, ale nie mam w zwyczaju ukrywać plików; często potrzebuję dostępu do tych z atrybutem “ukryty”, dlatego to nie wchodzi w rachubę.

Zaś organizowanie folderów zrobiłem, jak zresztą napisałem powyżej, ale dla płyt to nie działa.

Ja u siebie wyłączyłem wbudowane nagrywanie w systemie, gdyż zamiast tego korzystam z innych aplikacji. Jak to zrobić jest opisane tu -> http://www.mydigitallife.info/2009/08/1 … n-feature/

Dzięki za artykuł - skorzystałem z jego treści i wyłączyłem systemowe nagrywanie. Wygląd przeglądanej płyty przestawił się nareszcie w ustawione odgórnie kafelki.