Jak pozbyć się desktop.ini z widoku przeglądanej płyty?

(Agntx) #1

Za każdym razem, gdy wchodzę przez eksploratora do zawartości płyty, jest tam umieszczony "plik do nagrania" desktop.ini, który nie dość że utrudnia nawigację (automatycznie ustawia się widok grup i szczegółów), to jeszcze za każdym razem po wykasowaniu wraca na swoje miejsce. Jeśli całkowite usunięcie go jest związane z wyłączeniem natywnego nagrywania, to jestem gotów na takie poświęcenie :wink:

Zaś odnośnie widoku folderu płyty to dziwne, bo gdy chciałem ustawić "kafelki" dla każdej płyty i zastosowałem to w ustawieniach folderów, to po włożeniu innej płyty znów pojawił się widok "szczegóły" i "grupy", jednocześnie sypiąc mi standardowy widok folderów na dyskach twardych.

Pozdrawiam.

(Msprungk) #2

Wyłącz pokazywanie ukrytych plików i folderów

Organizuj/opcje folderów i wyszukiwania

(Agntx) #3

Niestety, ale nie mam w zwyczaju ukrywać plików; często potrzebuję dostępu do tych z atrybutem "ukryty", dlatego to nie wchodzi w rachubę.

Zaś organizowanie folderów zrobiłem, jak zresztą napisałem powyżej, ale dla płyt to nie działa.

(Grzech U007) #4

Ja u siebie wyłączyłem wbudowane nagrywanie w systemie, gdyż zamiast tego korzystam z innych aplikacji. Jak to zrobić jest opisane tu -> http://www.mydigitallife.info/2009/08/1 ... n-feature/

(Agntx) #5

Dzięki za artykuł - skorzystałem z jego treści i wyłączyłem systemowe nagrywanie. Wygląd przeglądanej płyty przestawił się nareszcie w ustawione odgórnie kafelki.