Jak pozbyć się kasperskyego - bardzo proszę o pomoc

Witam wszystkich,

Myślałem, że sobię poradzę ale jednak nie udało mi się rozwiązać mojego problemu

otóż, miałem zainstalowanego kasperskyego anty ale zmieniłem na Avasta i wtedy … pojawił się problem

wykasowałem wszystko co było zwiazane z Kasperskym z dysku z rejestrów (zgodnie z zaleceniami z poprzednich podobnych tematów)

ale przy starcie kompa avast wciąż wyświetla info, iż wykrył, że na kompie jest zainstalowany kaspersky i nie może właczyć swoich skanerów dostępowych no i nie działa ;(

a oto komunikat:

…avast! wykrył, że uruchomiony jest program: Kasperski Anti Virus

Moduł skanera dostępowego tego programu oraz skaner dostępowy avast! NIE MOGĄ być aktywne jednocześnie.

W rezultacie, główne skanery dostepowe avast! - osłona standardowa, osłona p2p oraz osłona instant messaging - zostały wyłączone…

pozdrawiam wszystkich i czekam za pomocną wskazówką,

/Andrzej

Ech… trzeba było odinstalować Kasperskyego wcześniej…

A nie możesz go teraz usunąć poprzez dodaj/usuń programy?

Zrobiłem jak zawsze

najpierw wyciąłem kasperskyego a później zainstalowałem avasta

teraz ja nigdzie nie widzę kasperskygo ale avast go widzi

nie mam pojecia skad avast bierze info o kasperskym

Ja miałam podobny problem z programem ArcaVir,odinstalowałam go,zainstalowałam Nod32!

Niby ArcaVir nie było,a w podgladzie zdarzeń wyświetlało mi błąd,że monitor arcavir nie może uzyskać jakiegoś tam połączenia.

Weszłam w start-uruchom-msconfig i w zakładace uruchomione wyłączyłam Arcavir,chociaż wydawałoby się,że jest odinstalowany,rejestr przeczyszczony,a jednak tam był.

Użyj programu typu Smarty Uninstaler Pro

Dobry programik ale polecam też chyba bardziej skuteczniejszy EasyCleaner albo ZsoftUnistaller. :wink:

agaopo

dzięki za wskazówkę, ale nie mam w msconfig jakiegokolwiek info na temat kasperskyego

Go nigdzie nie ma a jednak on jest ;)))

nie mam pojęcia co robić

Andrzej

Nie rób tragikomicznych żartów

Człowieku znasz sie troche na kompach jeśli tak to wiedział byś że EasyCleaner to bodaj najlepszy program do czyszczenia śmieci z rejestru a Zsoft usuwający programy których nie można usunąć z dodaj -usuń programy. Poczytaj tutaj tragikomiczny żarcie

http://www.zoom.idg.pl/ftp/pc_6053/Easy … d%207.html :yes:

Przez EasyCleanera musiałem zreinstalować Windowsa.

Gratuluje. Trzeba wiedzieć co sie usuwa a nie pokolei byle jak najmniej zbędnych wpisów. :!:

Jv16PowerTools-opcja>>wyszukaj w rejestrze-wpisz kasperski poniżej dla pewności kaspersky i powinien ci wyszukać pozostałości. Przed usunięciem oczywiście kopia usuwanych wpisów, potem restart kompa.

http://kasperski.pl/

Poszukaj w temacie-Baza wiedzy.

Start>>Wyszukaj>>Pliki i foldery>>wpisz *kav* >>Wyszukaj

Jak znajdzie PPM na plik w oknie wyszukiwarki>>Usuń

Jak nie pójdzie użyj Unlockera

:slight_smile:

ja zamiast sie z tym bawić przeszedłbym na twoim miejscu na mks. ładnie sobie wszystko ściągasz z necika, ciągłe aktualizacje żadnych błędów i o wiele wydajniejszy(przykład? avast znalazł mi 0 zarażonych plików a mks 300)

To zależy kiedy mi mks na świeżej kopii xp znalazł pliki systemowe jako viry.