Jak pozbyć się niebieskiego pixela na monitorze?

(kam10) #1

Od jakiegoś czasu na moim monitorze LCD wyskoczył niebieski pixel (ciągle świeci na niebiesko). Czy da się jakoś go pozbyć? Proszę o pomoc.

(Cedar) #2

Czasami pomaga kilkukrotne "pstrykniecie" w ekran w miejsce z tym pikselem. Kilka monitorów już w taki sposób pozbawiłem takich wadliwych pikseli.

Są też specjalne programy, które wyświetlają specjalny obraz podobno usuwający takie wady (nie sprawdzałem tego rozwiązania)

(kam10) #3

Mógłbyś sprecyzować słowo pstrykniecie?

(Cedar) #4

Normalnie, pstrykasz paznokciem palca wskazującego Swojej prawej lub lewej dłoni :wink: Możesz też spróbować opukać ten piksel ołówkiem z gumką na końcu.

(L A T O) #5

jeśli to LG to masz 30 dni od daty zakupu na zareklamowanie - wtedy dają ci nowy monitor

jeśli inna firma to nic nie zrobisz

spróbuj go "rozmasować" paluchem jak nie pomoże to pozostaje go podziwiać aż do końca żywotu monitora - ewentualnie pozostaje kupno nowego monitorka

Pozdr

(deFco247) #6

Użyj JScreenFix.

Program wymaga zainstalowanej Javy.

Po uruchomieniu JscreenFix zacznie wyświetlać bardzo szybko zmieniający się, kolorystyczny wzór.

Zostaw włączony monitor z tym programem na ok. pół godziny.

Jak nie pomoże, to trzeba użyć dobrze zaostrzonego ołówka i z odpowiednią siłą (nie za delikatnie i nie za mocno) precyzyjnie stuknąć w wadliwy piksel przy włączonym monitorze.

(Przemekbaranowski) #7

Martwego subpixela nic nie naprawi. nie ma się co łudzić.

(kam10) #8

A mam pukać mocno czy lekko? Monitor ma być włączony przy tym?

(Toffik325) #9

hmm... puknij tak nie za mocno, nie za słabo. Tak, aby pixel to poczuł, ale żebyś nie zepsuł matrycy xD Monitor włączony.

BTW: Jeśli pixel się zepsuł, da się go naprawić. Jeśli pixel całkiem się wypalił - nic nie zrobisz :wink: a na moje oko tylko się zepsuł.

(kam10) #10

To znaczy tak, że widać to jak przyciskam? Tzn. tak jakby pixele pulsowały?

Ołówkiem zrobić to szybko, czy przycisnąć i puścić?

Wiem zadaję dużo pytań, ale nie chcę popsuć sobie monitora.

(Toffik325) #11

Hm... myślę, że bezpieczniej będzie jednak skorzystać z tego co proponuje deFco247.

A na to pytanie nie dam Ci odpowiedzi, nigdy tego nie robiłem, ale skoro od kolorowych wzorków pixel się naprawi, to raczej powinien pulsować i chyba powinieneś chwilę potrzymać, puścić i sprawdzić czy działa.

(Cedar) #12

Przy włączonym monitorze, z siłą nie większą od tej jakiej przeciętnie używasz gdy pukasz do kogoś w drzwi wejściowe :wink:

Nie rób tego jednak ten sposób:

http://www.wykop.pl/ramka/131532/masz-p ... do-serwisu :wink: