Jak pozbyć się niebieskiego pixela na monitorze?

Od jakiegoś czasu na moim monitorze LCD wyskoczył niebieski pixel (ciągle świeci na niebiesko). Czy da się jakoś go pozbyć? Proszę o pomoc.

Czasami pomaga kilkukrotne “pstrykniecie” w ekran w miejsce z tym pikselem. Kilka monitorów już w taki sposób pozbawiłem takich wadliwych pikseli.

Są też specjalne programy, które wyświetlają specjalny obraz podobno usuwający takie wady (nie sprawdzałem tego rozwiązania)

Mógłbyś sprecyzować słowo pstrykniecie?

Normalnie, pstrykasz paznokciem palca wskazującego Swojej prawej lub lewej dłoni :wink: Możesz też spróbować opukać ten piksel ołówkiem z gumką na końcu.

jeśli to LG to masz 30 dni od daty zakupu na zareklamowanie - wtedy dają ci nowy monitor

jeśli inna firma to nic nie zrobisz

spróbuj go “rozmasować” paluchem jak nie pomoże to pozostaje go podziwiać aż do końca żywotu monitora - ewentualnie pozostaje kupno nowego monitorka

Pozdr

Użyj JScreenFix.

Program wymaga zainstalowanej Javy.

Po uruchomieniu JscreenFix zacznie wyświetlać bardzo szybko zmieniający się, kolorystyczny wzór.

Zostaw włączony monitor z tym programem na ok. pół godziny.

Jak nie pomoże, to trzeba użyć dobrze zaostrzonego ołówka i z odpowiednią siłą (nie za delikatnie i nie za mocno) precyzyjnie stuknąć w wadliwy piksel przy włączonym monitorze.

Martwego subpixela nic nie naprawi. nie ma się co łudzić.

A mam pukać mocno czy lekko? Monitor ma być włączony przy tym?

hmm… puknij tak nie za mocno, nie za słabo. Tak, aby pixel to poczuł, ale żebyś nie zepsuł matrycy xD Monitor włączony.

BTW: Jeśli pixel się zepsuł, da się go naprawić. Jeśli pixel całkiem się wypalił - nic nie zrobisz :wink: a na moje oko tylko się zepsuł.

To znaczy tak, że widać to jak przyciskam? Tzn. tak jakby pixele pulsowały?

Ołówkiem zrobić to szybko, czy przycisnąć i puścić?

Wiem zadaję dużo pytań, ale nie chcę popsuć sobie monitora.

Hm… myślę, że bezpieczniej będzie jednak skorzystać z tego co proponuje deFco247.

A na to pytanie nie dam Ci odpowiedzi, nigdy tego nie robiłem, ale skoro od kolorowych wzorków pixel się naprawi, to raczej powinien pulsować i chyba powinieneś chwilę potrzymać, puścić i sprawdzić czy działa.

Przy włączonym monitorze, z siłą nie większą od tej jakiej przeciętnie używasz gdy pukasz do kogoś w drzwi wejściowe :wink:

Nie rób tego jednak ten sposób:

http://www.wykop.pl/ramka/131532/masz-p … do-serwisu :wink: