Jak pozbyć się nieproszonego gościa z domowej sieci?

Mam sieć w domku i należą do niej 3 kompy: 2 stacjonarne podłączone do routera Tp-Link TD-W8910G LAN-em i laptop połączony przez WIFI. Natomiast ktoś z zewnątrz jako ANNA-PC jest obecny i widoczny w mojej sieci!

Dodam, że jest on widoczny tylko na kompie z Vistą!

Jak to możliwe i jak się tego kogoś pozbyć???

Proszę o pomoc

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

miko_ok ,

cóż tak to jest jak się ma niezabezpieczoną sięc wi-fi :stuck_out_tongue:

włącz szyfrowanie wpa możesz ukryć ssid oraz zezwolić na dostęp do rutera tylko wybrane adresy mac

http://www.google.pl/search?source=ig&h … lr%3D&aq=f

viewtopic.php?f=15&t=262577&start=0

i wiele wiele więcej

p.s. od siebie dodam że ukrywanie ssid (identyfikacja sieci np “moja sieć” czy też “sieć janka” ) sprawia problemu że komp długo się łączy z siecią ja osobiście mam ssid-a widocznego ale mam filtrowanie mac i szyfrowanie wpa

Na szybko przeglądnąłem linki, które podałeś, a dodatkowo mam poradnik “Sieci domowe i internet” Ekspert Plus i zgadzam się z tym ale by to zrobić muszę to wykonać na stronie routera! A niestety tak jak pisałem dziś w pierwszym swoim temacie nie mogę się zalogować na stronę routera!? Na nic się zdają resety.

Problem muszę szybko usunąć!

Jeśli nie masz dostępu do strony konfiguracji routera to możesz jeszcze znaleźć Panią Anię i jej głupie pomysły wybić z głowy :slight_smile:

TD-W8910G ma reset z tyłu obudowy i wciskasz , przytrzymujesz ok 10 sekund i jest zresetowany, zrób to np rozgiętym spinaczem biurowym tam jest taki malutki przełączniczek trzeba dobrze w niego ucelować, poczujesz jak się wciśnie. jeśli tak nie da rady, odłącz zasilanie wciśnij przycisk i mając cały czas wciśnięty podłącz zasilanie przytrzymaj przez ok 10 sek. Musi się zresetować.

Niestety nie wiem jak znaleźć ww Anię…Tego typu resety na przełączniczku mam opanowane do perfekcji ale nic nie dają mimo odłączenia zasilania:(((

Najdziwniejsze jest to, że w czasie resetu interek działa?!

hehe to może ty jesteś intruzem w czyjejś sieci ? :smiley: skoro w czasie resetu net działa :>

:o Nie pomyślałem o tym w ogóle :oops:

Zaraz zadzwonię do dostarczyciela internetu, czyli Netii i może mi to wyjaśnią?!

W Netii twierdzą, że przy bezprzewodowej sieci wielce prawdopodobne jest, że będę miał u siebie intruzów:((( I ewidentnie jest to problem routera, który jest niezabezpieczony :frowning:

Cóż tyle to i ja wiem ale jak ZRESTARTOWAĆ ROUTER :?:

A co ma netia do tego ? z tego co opisujesz wbiłeś się na czyjąś nbie zabezpieczoną sieć, resetujesz swój router ale nie możesz się na niego zalogować bo0 nie jesteś z nim połaczony ! z jaką siecią jesteś obecnie połączony ? powinieneś być po resecie połączony z siecią TP-LINK takie jest fabryczne ustawienie TP-LINK-a, spójrz w też w ustawienia sieci jakie IP ma brama , powinna mieć 192.168.1.1 . Wszystko wskazuje na to że to ty jesteś zalogowany do innej sieci a nie ktoś do Twojej.

Najszybciej sprzwdzisz to odłączając całkowicie router od prądu i jeśli wtedy też masz net to sprawa jasna.

:slight_smile: Nie ukrywam, że przez chwilkę też myślałem, że jestem “intruzem” w czyjejś sieci… Natomiast twardy reset routera się powiódł i normalnie mogę się logować. Siecią właściwą jest TP-LINK i IP bramy jest zgodne:)

Na potwierdzenie faktu, że nie jestem zalogowany do cudzej sieci odłączyłem router z zasilania no i net mi zgasł! To utwierdza mnie w przekonaniu, że to jednak ktoś się do mnie loguje!?

Chyba, że mój router pracuje jako karta bezprzewodowa do mojego komputera :o

to zabezbiecz teraz sieć kluczem , najlepiej WPA/PSK TKIP i po problemie, nikt ci do sieci się nie zaloguje

TAK TEŻ I UCZYNIĘ :slight_smile:

Nurtuje mnie jeszcze to, że wchodząc na stronę routera w zakładce DHCP przy Hostname są 4 nazwy komputerów, z których 1 jest mój :!: . Każdy z nich ma inny MAC Adress i inną cyfrę IP?!

Co to oznacza?

a oznacza to że 4 karty sieciowe są podłączone lub w niedługim czasie były podłączone do routera, 2 mogą być twoje /wifi i o kablu/ reszta to intruzi :slight_smile: zabezpiecz sieć i bedzie po problemie.

Sieć zabezpieczona! !!

Dzięki za pomoc

Mirek