Jak pozbyć się nieproszonego gościa z domowej sieci?


(Miko1972) #1

Mam sieć w domku i należą do niej 3 kompy: 2 stacjonarne podłączone do routera Tp-Link TD-W8910G LAN-em i laptop połączony przez WIFI. Natomiast ktoś z zewnątrz jako ANNA-PC jest obecny i widoczny w mojej sieci!

Dodam, że jest on widoczny tylko na kompie z Vistą!

Jak to możliwe i jak się tego kogoś pozbyć???

Proszę o pomoc


(JNJN) #2

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN


(Clubbasse207) #3

miko_ok ,

cóż tak to jest jak się ma niezabezpieczoną sięc wi-fi :stuck_out_tongue:

włącz szyfrowanie wpa możesz ukryć ssid oraz zezwolić na dostęp do rutera tylko wybrane adresy mac

http://www.google.pl/search?source=ig&h ... lr%3D&aq=f

viewtopic.php?f=15&t=262577&start=0

i wiele wiele więcej

p.s. od siebie dodam że ukrywanie ssid (identyfikacja sieci np "moja sieć" czy też "sieć janka" ) sprawia problemu że komp długo się łączy z siecią ja osobiście mam ssid-a widocznego ale mam filtrowanie mac i szyfrowanie wpa


(Miko1972) #4

Na szybko przeglądnąłem linki, które podałeś, a dodatkowo mam poradnik "Sieci domowe i internet" Ekspert Plus i zgadzam się z tym ale by to zrobić muszę to wykonać na stronie routera! A niestety tak jak pisałem dziś w pierwszym swoim temacie nie mogę się zalogować na stronę routera!? Na nic się zdają resety.

Problem muszę szybko usunąć!


(Info) #5

Jeśli nie masz dostępu do strony konfiguracji routera to możesz jeszcze znaleźć Panią Anię i jej głupie pomysły wybić z głowy :slight_smile:

TD-W8910G ma reset z tyłu obudowy i wciskasz , przytrzymujesz ok 10 sekund i jest zresetowany, zrób to np rozgiętym spinaczem biurowym tam jest taki malutki przełączniczek trzeba dobrze w niego ucelować, poczujesz jak się wciśnie. jeśli tak nie da rady, odłącz zasilanie wciśnij przycisk i mając cały czas wciśnięty podłącz zasilanie przytrzymaj przez ok 10 sek. Musi się zresetować.


(Miko1972) #6

Niestety nie wiem jak znaleźć ww Anię...Tego typu resety na przełączniczku mam opanowane do perfekcji ale nic nie dają mimo odłączenia zasilania:(((

Najdziwniejsze jest to, że w czasie resetu interek działa?!


(Clubbasse207) #7

hehe to może ty jesteś intruzem w czyjejś sieci ? :smiley: skoro w czasie resetu net działa :>


(Miko1972) #8

:o Nie pomyślałem o tym w ogóle :oops:

Zaraz zadzwonię do dostarczyciela internetu, czyli Netii i może mi to wyjaśnią?!


(Miko1972) #9

W Netii twierdzą, że przy bezprzewodowej sieci wielce prawdopodobne jest, że będę miał u siebie intruzów:((( I ewidentnie jest to problem routera, który jest niezabezpieczony :frowning:

Cóż tyle to i ja wiem ale jak ZRESTARTOWAĆ ROUTER :?:


(Info) #10

A co ma netia do tego ? z tego co opisujesz wbiłeś się na czyjąś nbie zabezpieczoną sieć, resetujesz swój router ale nie możesz się na niego zalogować bo0 nie jesteś z nim połaczony ! z jaką siecią jesteś obecnie połączony ? powinieneś być po resecie połączony z siecią TP-LINK takie jest fabryczne ustawienie TP-LINK-a, spójrz w też w ustawienia sieci jakie IP ma brama , powinna mieć 192.168.1.1 . Wszystko wskazuje na to że to ty jesteś zalogowany do innej sieci a nie ktoś do Twojej.

Najszybciej sprzwdzisz to odłączając całkowicie router od prądu i jeśli wtedy też masz net to sprawa jasna.


(Miko1972) #11

:slight_smile: Nie ukrywam, że przez chwilkę też myślałem, że jestem "intruzem" w czyjejś sieci... Natomiast twardy reset routera się powiódł i normalnie mogę się logować. Siecią właściwą jest TP-LINK i IP bramy jest zgodne:)

Na potwierdzenie faktu, że nie jestem zalogowany do cudzej sieci odłączyłem router z zasilania no i net mi zgasł! To utwierdza mnie w przekonaniu, że to jednak ktoś się do mnie loguje!?

Chyba, że mój router pracuje jako karta bezprzewodowa do mojego komputera :o


(Info) #12

to zabezbiecz teraz sieć kluczem , najlepiej WPA/PSK TKIP i po problemie, nikt ci do sieci się nie zaloguje


(Miko1972) #13

TAK TEŻ I UCZYNIĘ :slight_smile:

Nurtuje mnie jeszcze to, że wchodząc na stronę routera w zakładce DHCP przy Hostname są 4 nazwy komputerów, z których 1 jest mój :!: . Każdy z nich ma inny MAC Adress i inną cyfrę IP?!

Co to oznacza?


(Info) #14

a oznacza to że 4 karty sieciowe są podłączone lub w niedługim czasie były podłączone do routera, 2 mogą być twoje /wifi i o kablu/ reszta to intruzi :slight_smile: zabezpiecz sieć i bedzie po problemie.


(Miko1972) #15

Sieć zabezpieczona! !!

Dzięki za pomoc

Mirek