Jak pozbyć się obwódek wokól grafiki?

Czy ktoś może wie w jaki sposób pozbyć się tych obwódek - obramowań wokól grafiki ? - na około moich flag są takie obwódki, w jaki sposób je zlikwidować ?

http://www.history.is.net.pl/?download&cat=0

Kod do wyświetlania grafiki mam taki:

[/code]

Prosze o pomoc w tej sprawie.

usuń border=‘1’

a najlepiej wrzuć do css-a border=0

jeżeli do css’a to raczej border:0 tylko po co, skoro tak jest domyślnie?

Nie jeżeli grafika jest odnośnikiem.

A może grafika u mnie nie byc odnośnikiem ? i jak to zrobić ?

Wykasowałem border=1 i dalej są te obwodki w koło mojej grafiki. Jak je zlikwidować ?

W pliku *.css dopisz(w dowolnym miejscu)

img {border:none;}

ale pamiętaj że wtedy mogą zniknąć obramowania elementów, które np. powinny je posiadać. Albo napisz tak

a img {border:none;}

I jak wspomniał powyżej cayman3_11 wywal border=‘1’.

mario@ zrobilem tak jak napisales mi i dziala, dzieki. A jak zrobic zeby grafika nie byla odnosnikiem ?

[/code]

Polecam Ci ten kurs: http://www.kurshtml.boo.pl/

Pozdrawiam.

kiedyś się z tym spotkałem, ale dzisiaj po usunięciu “w locie” border=1 (zarówno w FireBugu (FF 4.0b8) i Dragonfly (Opera 11) swoją drogą Darom82 - zainteresuj się tymi narzędziami) zniknęło czarne obramowanie i żadne inne się nie pojawiło (w wyliczonych stylach border-width też się wyzerował), więc tego przypadku to chyba nie dotyczy.

W sumie nie wiem na jakiej zasadzie pojawiają się te dodatkowe obramowania w obrazkach-linkach, ale tutaj tego nie zaobserwowałem :confused:

ArN twój zapis u mnie nie działa, ponieważ nadal grafika jest linkiem. A jak zrobic zeby nie byla ?

Bo to co Ty dales to nic nie zmenia:

[/code]

[code] flag_pl.jpg

wyciągnąć poza

to:

Geany 0.19.2 flag_pl.jpg[/code] zmień na:

[code]

Geany 0.19.2 flag_pl.jpg

U mnie czegos takiego niema tylko jest to:

<?php 

include_once ("category.inc.php");

include_once ("downcount.inc.php");

include_once ("appdesc.inc.php");

?>


<?PHP if(!isset($_GET['cat']) && !is_numeric($_GET['downloadid']) ){ ?>
» Download
  • <?php for($q=0; $q
  • ><?php echo $category[$q][„name”] ?><?php echo count($download[$q]) ?><?php echo $category[$q][„desc”] ?><?php } ?>
    <?PHP }?> <?php $temp = 0; for($q=0; $q<3;$q++){ $temp+=array_sum($download[$q]); } if(isset($_GET[‘cat’])) { $cat=$_GET[‘cat’]; for($q=0; $q echo ’
    '; echo '‘.’

‘.$appdesc[$cat][$q][„name”].’

’ .’ ‘; echo ‘’ . $download[$cat][$q] . ‘’; echo ’ ‘.$appdesc[$cat][$q][„desc”].’’ ; echo ’
'; } echo "

Pobrano w tej kategorii: „. array_sum($download[$cat]).” „; } if(isset($_GET[‘idapp’])){ $download[$_GET[‘cat’]][$_GET[‘idapp’]]++; $write_str = „<?php\n\n”; $write_str.= go_through_array(”$download",$download); $write_str.= „\n?>”; $file = „downcount.inc.php”; $file_handler = fopen($file,„w”); fwrite($file_handler,$write_str); fclose($file_handler); header(„Location: download/”.$appdesc[$_GET[‘cat’]][$_GET[‘idapp’]][„link”] ); } //echo array_sum($download); echo „Pobrano wszystkich: „.$temp.””; function go_through_array($prepend,$arr) { $config_line = „”; if(count($arr)) { reset($arr); while(list($key,$val) = each($arr)) { if(is_array($val)) { $config_line.= go_through_array($prepend.„["”.$key.„"]”,$val); }//if else { $config_line.= $prepend.„["”.$key.„"] = "”.ereg_replace(‘"’,‘"’,$val).„";\n”; }//else }//while }//if else { $config_line.= $prepend." = array();\n"; }//else return $config_line; }//go_through_array ?>

I gdzie tu zamienic, zeby grafika nie byla odnosnikiem ?

to chyba ta linijka

echo ''.'

‘.$appdesc[$cat][$q][“name”].’

’ .’ ';[/code]

ale jeśli jest tak jak myślę i kod obrazka znajduje się w tej samej zmiennej co nazwa ($appdesc[$cat][$q][“name”]) to będzie nieco więcej roboty

cayman3_11 tak, kod obrazka znajduje sie w tej samej zmiennej co nazwa. Dlatego w pliku kod obrazka podaje obok [„name”]

To jakby to zrobic, zeby bylo dobrze ?