Jak pozbyc sie okna wyboru usera przy starcie XP?

(system) #1

W jaki sposob moge pozbyc sie tego denerwujacego okna przed startem systemu w ktorym wybrac musze aktualnego uzytkownika komputera? Mam tylko jednego usera: Darek, ale i tak okno to sie pojawia. Wczoraj robilem formata i instalowalem XP, ale pierwszy raz takie cos mi sie zdarza. Wczesniej zawsze od razu automatycznie wybieral mojego usera gdyz byl tylko jeden.

(Daro U) #2

start>>uruchom>>control userpasswords2

(Skubisze) #3

Możesz też:

Start->Ustawienia->Panel sterowania->Konta użytkowników->Zmień sposób logowania lub wylogowania użytkowników

Odznacz: Użyj szybkiego przełączania użytkowników

(Daro U) #4

a co to ma do rzeczy, to nie wyeliminuje konieczności podawania hasła przy starcie

(Skubisze) #5

Hasło usuwasz:

Start->Ustawienia->Panel sterowania->Konta użytkowników->

Wybierasz użytkownika->Usuń moje hasło->podajesz hasło->zatwierdzasz

Jeśli nie masz już hasła do XP to przy takim ustawieniu

nie pojawi Ci się ekran przełączania użytkowników

(Kuz5) #6

Czasem nie instalowałeś coś takiego jak Microsoft .Net Framework 1.1.

Wejdz Start=>Uruchom=>Wpisz control userpasswords2 i zobacz czy na liście "Użytkownicy tego komputera" nie ma czasem ASPNET jeżeli jest to robisz tak:

Z menu Start wybieramy Uruchom i wpisujemy regedit. Teraz w lewej części okna otwieramy klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ Winlogon\SpecialAccounts\UserList

Z menu Edycja wybieramy Nowy i Wartość DWORD. Nadajemy jej nazwę ASPNET i przypisujemy wartość 0. Po zrestartowaniu komputera problem powinien zniknąć.

(system) #7

oba sposoby zadzialaly :slight_smile: dzieki wielkie. pomogliscie mi juz po raz enty :slight_smile: Chwala Wam za to i oby to forum istnialo po wsze czasy :wink:

P.S. Wczoraj zainstalowalem framework 1.1 :wink: