Jak pozbyć się podsłuchu?

Cześć.

Od większego czasu gdy rozmawiam słyszę odgłos siebie mówiącego. Czasami też przerywa mi lekko rozmowę. Znajomy informatyk powiedział mi, że mam na 100% podsłuch.

Czy jest jakiś sposób na wyeliminowanie podsłuchu?

Proszę o pomoc!

W jaki sposób rozmawiasz? Z osobą stojącą obok? :wink:

Jeśli za pomocą jakiegoś komunikatora zainstalowanego w komputerze to jest pogłos - najcześciej spowodowany opóźnieniami na trasie sygnału, zła konfiguracją sterowników lub nieaktualnymi sterownikami, starą wersją komunikatora itp.

PS. Zmień “informatyka”

Ostrożny bym był słuchając jego rad.

Nie podałeś z jakiego urządzenia prowadziłeś rozmowę: Walkie-talkie,telefon komórkowy,krótkofalówka…

W sumie też takie coś mam przy rozmowach telefonicznych przez telefon komórkowy, ale pogłos jest taki duży, że rozłączam się i telefonuje jeszcze raz… Ciekawe… przy następnym “podsłuchu” powiem coś do osoby podsłuchującej… może się rozłączy:D

A. powiadomić ABW

B. przejść na komunikację przy pomocy Braille’a.

Niektóre telefony tak mają w specyficznych przypadkach, m.in. te które mają tylko 1 mikrofon.

W czasie rozmów też zauważyłem taką przypadłość, ale w moim przypadku (rozmowy przez telefon komórkowy) wykryłem, że powoduje to duży poziom głośności głośnika u rozmówcy i wtedy to co powinien słyszeć tylko on, trafia też do mikrofonu w telefonie i leci do mnie jako “podsłuch”.

Nie bałbym się podsłuchu w tym momencie, a “wiedzy” Twojego znajomego. Jak napisał Longhorn2009 - taka przypadłość często występuje właśnie, jak osoba, z którą prowadzisz rozmowę, za głośno ma ustawiony swój telefon czy inny sprzęt. Poproś o delikatne zmniejszenie głosu, żeby to sprawdzić.

PS. dobrego podsłuchu w ten sposób nie odkryjesz, to byłoby niedorzeczne, nieprawdaż? :wink:

Ten informatyk to za przeproszeniem NIE INFORMATYK! !!

Jeśli posiadasz program “Menedżer Realtek HD Audio” to tam możesz sobie ustawić jak mówisz do mikro to Cię na głośnikach słychać.

Ewentualnie poszperaj coś w komunikatorze.