Jak pozbyć się pozostałości po Skype

zainstaluj Skype dla pulpitu, a nie appkę.
https://www.dobreprogramy.pl/skype,program,windows,6628634793089153

i co to da ? skoro jak zainstaluję app to dalej mi wchodzi stary użytkownik ? A tego chcę się pozbyć

Po zainstalowaniu …to samo …

A jesteś zalogowany kontem Microsoft do systemu? Jeżeli tak, to po prostu on te dane wypełnia sobie sam :slight_smile:

Ja mam konto Microsoftu i inne, przy instalacji masz wybór na jakie chcesz się logować, a to z Microsoftu to masz z automatu bo do wszystkich jest podłączony Skype. Bo Skype jest integralną częścią konta Microsoftu.

Wylogowaem się, zdeinstalowałem skype. Zainstalowałem od nowa i dalej poznaje moje konto i mi pokazuje uzytkownika

Pytam o konto Windowsowe. Bo jeżeli tak, to Sklep wypełnia te dane. Jeżeli aplikacja jest ze Sklepu, ale logowania do systemu nie robisz kontem Microsoft, to po prostu zresetuj dane aplikacji w Ustawieniach:

**


**

Bo Skype jest integralną częścią konta. Masz wybrać „loguj się na inne konto”
Założysz nowe konto Microsoftu to od razu masz konto w Skype.

Co ty tak właściwie chcesz? Konto możesz zlikwidować, niektóre dane też.
Usuń Skype porzez Powershell (WielkiP ci powie jak)

Skasuj C:\Users%UserName%\AppData\Roaming\Skype\My Skype Received
Wszystko od \Skype…
Po ponownej instalacji powinieneś mieć wybór logowania
Chcesz wszystko?
Tylko że w samym Rejestrze masz to. Usuwaj
Powiązane z Systemem.
Poproś ekspertów i kombinuj.
Skype reg.txt (214,9 KB)

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Nieststy to nie pomogło

Ja mam tam wszystko usunięte, nawet folderu skype nie ma i dalej to samo

Przecież Ci napisałem, jak chcesz tego się pozbyć to tylko usunąć konto.

Masz wszystko usunięte? Nie możesz nie mieć. Wystarczy program everything. Zainstaluj sobie choćby wersję portable. Wyszukaj wszystko skype. Złapiesz się za głowę. Zapewniam, że system nie pozwoli większości usunąć. Prędzej uwalisz system. I tak po odinstalowaniu system będzie dalej aktualizował skype app.
Chcesz innej nazwy użytkownika skype, to sobie zmień w ustawieniach skype. Jednak nie kombinuj z przeinstalowywaniem skype.
Nie zdziwiłbym się, gdybyś w dokumentach użytkownika znalazł parę plików tekstowych skype. Jeden z lista kontaktów, a drugi z ustawieniami. Tak sype zapisuje kopie.

A mało to innych lekkich komunikatorów? Musi być skype?

No to czytaj.
Założyłem nowe konto i w dalszym ciągu przy logowaniu jako uzytkownik jest stary.
Po zalogowaniu się na nowe i wylogowniu widzać oba konta, czyli to stare caly czas jest widoczne.

Dziękuję wszystkim za chęć pomocy, choć niestety żadna ze wskazówek nie była właściwa. Sam doszedłem do tego co należy zrobić.
Przy koncie microsoft należały zaznaczyć " aplikacje muszą pytać mnie o zgodę na użycie tego konta" , zamiast „aplikacje microsoft mogą mnie logować”.

Pomimo iż zakładałem nowe konta to jako główne wciąż miałem w ustawieniach (z logo microsoft) to stare … i tak to zmieniłem

Toż właśnie dlatego pytałem, czy logujesz się do systemu kontem Microsoft :smiley:

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.