Jak pozbyć się przycisku przelogowywania?

Jak pozbyć się tego elementu:


W Windows 10 mam jedno konto i wiem, że nigdy z niego nie skorzystam, a przeszkadza mi. Gdy w z większej odległości próbuję wyłączyć komputer bywa, że zamiast wyłączyć wyloguję!
Po omyłkowym wylogowaniu pojawia się ekran z oknem konta i miejscem do wpisania hasła. Ja żadnego nie ustalałem (a instalowałem od zera) - co trzeba wpisać? Bez podania hasła nie chce się system załadować.

Uruchom gpedit.msc

Konfiguracja użytkownika / Szablony administracyjne / Menu Start i pasek zadań

Znajdź : Usuń opcję Wyloguj z menu Start

Kliknij dwa razy i ustaw na : Włączone

Zastosuj i restart

(wpis wycofany przez autora, zostanie automatycznie usunięty za 24 godziny, chyba że zostanie oflagowany)

Co teraz wyświetla Ci się pod ikonką usera teraz?
Rozumiem, że Tobie zależy usunąć tą ikonkę a nie pozbawić opcji Wyloguj?

Mamy rozumieć, że masz dwa konta i z jednego nie korzystasz?
Najprościej je usunąć chyba…
Bo jedno musisz mieć na pewno by móc na komputerze pracować :smiley:

Zależy mi aby zniknął element, który wskazuje konkretnie żółta, gruba strzałka. Tak nie chcę wyłączać opcji wyloguj/przeloguj (choć jeśli to konieczne dla uzyskania pożądanego efektu jestem skłonny wprowadzić i te zmiany. Jak pisałem wyżej: w Windows 10 mam jeden profil i nie planuję się wylogowywać/przelogowywać)

@JuliuR :
Bez tytułu

Wiem jak usunąć obrazek z menu, ale opcje nadal są dostępne w tym “pustym” miejscu.
Usuń pliki graficzne z katalogu: %ProgramData%\Microsoft\User Account Pictures
Ale to jest półśrodek

Widzę, że nie ma już opcji Wyloguj w tym miejscu u Ciebie, więc nie wylogujesz się przez przypadek.
Jeśli chcesz usunąć Zablokuj, to gpedit.msc:
Konfiguracja Komputera / Szablony Administracyjne / Składniki Systemu Windows / Eksplorator plików
Pokaż opcje blokady w menu kafelka użytkownika
Ustaw na Wyłączone.