Jak pozbyć się SPAMU na tel. stac.?

Mam w domu telefon stacjonarny z Orange… No i mam problem i to zdaje się spory. Otóż jakieś 9/10 połączeń przychodzących na ten tel to zwykłe oferty reklamowe różnych szemranych frim. Owszem, mógłbym zrezygnować z telefonu, ale mieszkam z matką, która może nie korzysta za często, ale jest do telefonu przywiązana. Poza tym mam na tej linii neo, też czasem zadzwoni ktoś z rodziny, więc zmiana numeru również odpada. Da się jakoś w łatwy sposob zablokować połączenia z niechcianych numerów? O ile na smartfonie jestem w stanie tego dokonać, to nie bardzo wiem, jak się za to zabrać na stacjonarnym. Ideałem byłby zaawansowany aparat z możliwością zastosowania “czarnej listy”. Coś w ten deseń mam właśnie na komórce i większości śmieci stamtąd się pozbyłem. Tyle, że na stacjonarnym aparacie nie idzie nawet sprawdzić, jaki numer ostatnio dzwonił. Jestem więc trochę w kropce, może mi coś doradzicie koledzy na forum? :stuck_out_tongue:

 

P.S. , jeśli gdzieś już był podobny temat, to przepraszam, proszę mi dać znać, jeśli to możliwe.

Jaki model telefonu posiadasz ?

witam jeżeli posiadasz konto w orange to logujesz sie wchodzisz w twoje konto, edytuj profil, moje zgody i odznaczasz wszystko, powinno pomóc! !!

Warto włączyć u operatora usługi:

  • Blokada Połączeń Anonimowych
  • Zastrzeżenie numeru (usunięcie z publicznego spisu)
    Oraz, jak wspomniał redhop, wycofanie wszystkich zgód.

Dalej można za każdym razem mówić, że numer jest zastrzeżony i żądać usunięcia danych. Oczywiście szemrane firmy nic sobie z tego nie robią.

Po tym ogólnie telefon powinien rzadziej dzwonić, zostaje jeszcze kupno lepszego z obsługą czarnej listy.

To chyba tylko przez operatora, inaczej się raczej nie da… ewentualnie ustawienia telefonu, ale to by już trzeba konkretny model sprawdzić