Jak pozbyć się starych ikon z obszaru powiadomień?


(anka-ming) #1

Witam. Zupełnie nie wiem jak skasować ikonki po odinstalowanych już programach z tego miejsca:

 

 

Parę razy przeinstalowywałam dawniej ten program i za każdym razem zostawiał swoją ikonkę. Zresztą parę innych starych w tym miejscu też mam. Nie chodzi mi więc o zdjęcie ikonki z pulpitu i ukrycie jej, jak radzą w poradniku na stronie Microsoftu, ale skasowanie z wyżej pokazanego miejsca. Dziękuję z góry za pomoc.


(falcon89) #2

CCleaner (wersja portable LINK), Cleaner, w zakładce Zaawansowane zaznacz Pamięć podręczna obszaru powiadomień, kliknij Analiza i Uruchom Cleaner.

Zrestartuj explorer.exe : uruchom Wiersz poleceń (z prawokliku jako administrator) wklej  taskkill /IM explorer.exe /F & explorer.exe  i Enter.


(anka-ming) #3

falcon89 u mnie tego nie ma>

 

http://i.imgur.com/ba3ylYV.png


(falcon89) #4

Screen_Shot001.jpg


(anka-ming) #5

Po czyszczeniu CCleanerem i komendzie w wierszu polecenia jest dużo gorzej niż było. 

Zamiast ubyć ikon tego programu, to jeszcze doszła jedna:

 

http://i.imgur.com/3aeG9H1.png

 

oraz zniknęły mi wszystkie ikonki z obszaru powiadomień z pulpitu poza MBAM. Do tego nie mogę sprawić by pojawiły się znowu na pulpicie. Nie mam teraz też dojścia do obszaru powiadomień od pulpitu. 

 

http://i.imgur.com/QWQ9viK.png

 

Kliknęłam na przywróć domyślne zachowanie ikon oraz zaznaczyłam > Zawsze pokazuj wszystkie ikony i zawiadomienia na pasku zadań. Co robić, bo teraz jest fatalnie?

 

Edit:  teraz już mam dojście od pulpitu do obszaru powiadomień (przywróciłam od panelu sterowania), ale inne dalej bez zmian


(Bogdan_G) #6

Zainstaluj JetClean. Przy instalacji masz kliknąć e DECLINE, to sam program się zainstaluje. To równie bezpieczny czyściciel i na domyślnych ustawieniach - czasem lepszy dużo od ccleanera. Czyści błędne skróty - ma skanuj i napraw złe skróty.

http://www.dobreprogramy.pl/JetClean,Program,Windows,30357.html


(anka-ming) #7

Ależ ja używam regularnie JetClean i nic to nie daje. Teraz zresztą mam większe zmartwienie, bo obszar powiadomień jest cały zdezorganizowany. Coś czuję, że czeka mnie przywracanie systemowej z kopii.

 

Edit: wszystko wróciło do normy poza tymi starymi ikonami w obszarze powiadomień z pierwszego posta. Nie jestem pewna co pomogło, by przywrócić stan, czy restart, czy naprawa ikon w programie KerishDoctor. 

Czy za te stare ikony odpowiadają jakieś wpisy w rejestrze, że one dalej są w obszarze powiadomień? One w zasadzie nie utrudniają życia,ale powodują bałagan. Dziękuję za próbę pomocy.


(Bogdan_G) #8

Możesz pobrać mały program - nazwa na screenie, ze strony producenta, albo z softpedia. http://prntscr.com/51rvps

 

Wybierasz dysk, wybierasz scan shortcuts, potem delete broken shortcuts i program Ci wyczyści zbędne, uszkodzone itd. http://www.softpedia.com/get/System/File-Management/Broken-Shortcut-Fixer.shtml