Jak pozbyć się tego spamu emailowego?

Witam! od dłuższego czasu przychodzą mi emaile tego typu: http://i.imgur.com/lyvCDIe.png

Co gorsza, nie ma żadnego linku ani informacji jak to anulować… Czy jest możliwość anulowania przychodzenia tych emaili, lub czy jest na gmailu jakaś czarna lista lub coś w tym stylu? Nadawcy tych emaili są różni, ale zauważyłem że mają hostowany email na jednej dziwnej stronie, a ich adres email wygląda jak wylosowany losowo przez komputer (np. iewwavha@dn.ua)

Nigdy nie brałem udziału w żadnych subkrycjach w internecie ani nic takiego. proszę o pomoc :frowning:

Witam. Na gmailu masz tylko filtry. Wpisujesz jakiś adekwatny wyraz, potem pomiń odebrane, usuń i utwórz filtr.

Konto można dodać do Thunderbirda, a on ma już takie dodawanie do czarnej listy. Jest nawet Thunderbird portable na portable.info.

Tu możesz filtrować jedynie po treści, kiedyś taki spam dostawałem na Interii, ciężko to wyplenić, bo te same “reklamy” przychodzą zawsze z innego adresu (zawsze z innej domeny). Sprawdź w nagłówku czy przychodzą z tego samego IP, jak tak, to filtruj po IP, o ile GMail takie coś udostępnia (nie korzystam z GMail).

Jeżeli przychodzi to jako obrazek a nie tekst, a nie tekst, tomożesz zrobic tak:

zakładając, że adres to imienazwisko@domena.com, ustawiasz przekierowanie wszystkich maili przychodzących na ten adres do spamu, a znajomych informujesz żeby pisali na adres np taki:i.mie.nazwisko@domena.com

Google zignoruje kropki w adresie, a filtr analizując pole “Do:” (adresata) ładnie to kosi.

Sposób jest prosty.

 

  1. Zrób sobie backup wszystkich swoich maili.

  2. Utwórz nowe konto, którego adresu nie podawaj w internecie

  3. Przetransferuj wszystkie maile z tamtego konta

  4. Poinformuj znajomych/klientów/kogokolwiek z kim korespondujesz o zmianie adresu

  5. Jak rejestrujesz się gdzieś używaj starego maila.

  6. ???

  7. PROFIT!

 

Ja tak mam od 7 miesięcy, żadnego spamu w skrzynce nie posiadam  :]

Do rejestracji albo zakłada się od razu osobnego maila, albo korzysta z aliasów antyspamowych, a jeśli poczta takiej usługi nie oferuje, to dostępne są tego typu usługi, które oferują tymczasowy adres e-mail.

Gmail ma już filtry i fajnie to działa

a na onecie też można taki filtr zastosować?

A spamihilator już nie działa na poczcie onetu?


Poczytać komentarze.