Jak pozbyć się uporczywie wracających kontaktów

Jestem noobem w Androida i nie mam pojęcia jak pozbyć się uporczywie wracających kontaktów…


Wykasowałem je i na telefonie jak i w Google Kontakty, wyłączyłem i włączyłem (już z uporządkowaną książką telefoniczną) synchronizację - niechciane kontakty wracają. Zna koś skuteczny sposób na pozbycie się ich raz na zawsze? Mój aparat to Xiaomi Redmi Note 9 Pro (MIUI 12)

Zainstaluj sobie aplikacje exDialer zamiast Telefonu i Kontaków, które w Xiaomi nie działaja prawidłowo.
Może znajdziesz jakąś starszą apk jeszcze bezpłatną.:+1:

…chcę rozwiązać jedynie ten problem. Poza tym mankamentem nie narzekam na domyślne aplikacje.

Spróbuj tak: wejdź tutaj

https://contacts.google.com/

na to samo konto, które masz w smartfonie i oznacz niechciane kontakty jako “ukryte” (Nie pokazuj w kontaktach).

Screenshot_20201201_084216

Po synchronizacji (czyli zapewne po kilku chwilach) kontakty powinny zniknąć z książki adresowej na smartfonie.

Próbowałem nie działa.

Nie siedzą na karcie sim uparciuchy?

Karta SIM pusta.

A co do porady @anon67650823 to w przeglądarkowej wersji Google Kontakty usunąłem wszystko z kosza jak i innych kontaktów - póki co jest jak należy (ale jak długo?).

Jestem pewien, że są to kontakty z karty SIM, które operator zawsze wrzuca, aby łapać ludzi na płatne numery. Komu innemu by na nich zależało, chińczykom?
Opcje są dwie: albo je faktycznie usunąć z karty SIM, albo ukryć kontakty z SIM w książce telefonicznej, co jest moim zdaniem wygodniejsze, bo i tak nikt w dzisiejszych czasach nie korzysta z pamięci SIM.

Wniosek: nie wrócą.

…niech zgadnę: jedynym rozwiązaniem jest instalacja proponowanej przez Ciebie aplikacji (Serio? Daruj sobie!)

Stan na ten moment - książka telefoniczna wolna od zbędnych kontaktów

@anon741072 jak w MIUI 12 mieć wpływ na nr zapisane na karcie SIM?

Zainstalowałem jakąś apkę, która pokazuje osobno kontakty dla SIM i reszty świata. Część tych numerów faktycznie jest na SIM, ale reszta siedziała w kontaktach Google.

A w MIUI 12 nie da się pokazać/przełączyć/ukryć kontaktów SIM. Nie ma takiej opcji i już :wink:

Tego Ci nie powiem. Dawno nie miałem kontaktu z androidem, a z MUI wcale. Ongiś w ustawieniach książki telefonicznej były opcje do zarządzania pamięcią SIM, pokazywania jej etc.

Być może Google też zaczął wrzucać “użyteczne” kontakty nowym użytkownikom. Kiedy zakładałem ostatnio u nich konto to niczego takiego w książce nie miałem.

Właśnie w tym problem, że wszelkie porady związane z MIUI jak i kontaktami tyczą się starszych wersji. A u mnie przytaczane ustawienia nie występują, a sam ich nie potrafię znaleźć

Nie wiem czy to miało wpływ ale wyłączyłem synchronizację kontaktów z tymi na urządzeniu…


…i póki co mam spokój z niechcianymi numerami w książce

Synchronizacja nie ma na to wpływu, ale jak najbardziej warto ją mieć włączoną, bo jak telefon spadnie na ten głupi ryj i się rozbije, to logując się na nowym tym samym kontem, przyjdą za tobą kontakty, zdjęcia, czy co tam wybierzesz jeszcze do synchronizacji z guglem.

ale wiesz, że na zrzucie jest Synchronizacja kont… co w pełni rozwinięte daje Synchronizację kontaktów

Miałem ten sam problem do niedawna. Kontakty możesz usunąć ale wracają po restarcie telefonu gdy tylko połączy się z internetem. Nie interesowały mnie rozwiązania typu wyłącz synchronizację. Znalazłem inne rozwiązanie. Tworzysz w kontaktach Google etykietę gdzie wrzucisz niechciane kontakty. Przypisujesz kontakty do tej etykiety po czym je usuwasz w telefonie. Nie przejmuj się, że znikną też z przypisanej etykiety. Restartujesz telefon. Niechciane kontakty wracają ale tylko do przypisanej etykiety (można łatwo filtrować w książce adresowej).

Nie prościej wejść w listę kontaktów na stronie WWW i je wywalić wtedy?

https://contacts.google.com/

Pisałem, że wracają po restarcie telefonu nieważne czy usuniesz je z contacts.google.com czy z telefonu.

Niektórzy próbują tak. Nie zaszkodzi sprawdzić.