Jak pozbyć się wyskakującego komunikatu Google?

Po uruchomieniu przeglądarki np Mozilla Firefox wyskakuje okno z takim komunikatem “Zanim przejdziesz dalej
Google wykorzystuje pliki cookie i inne dane do dostarczania, utrzymywania i ulepszania swoich usług oraz reklam. Jeśli się zgodzisz, będziemy personalizować wyświetlane treści i reklamy na podstawie Twojej aktywności w usługach Google, takich jak wyszukiwarka, Mapy i YouTube. Współpracujemy też z firmami, które mierzą, jak użytkownicy korzystają z naszych usług. Aby przejrzeć dostępne opcje, kliknij „Pokaż więcej” lub w dowolnej chwili wejdź na g.co/privacytools.” Czy da się tego jakoś pozbyć?

  1. Zaakceptować.

  2. Nie czyścić cookies dla domen Google.pl / Google.com / YouTube.com - ze względu na problemy z auto-odtwarzaniem filmów/playlist na YouTube rozsądna opcja jak nie lubimy skryptów co same klikają np.:

    https://greasyfork.org/en/scripts/410687-google-shut-up/code


Niby do uBlock Origin możesz użyć: Polskie Filtry RODO-Ciasteczkowe https://majkiit.github.io/polish-ads-filter/

https://raw.githubusercontent.com/MajkiIT/polish-ads-filter/master/cookies_filters/adblock_cookies.txt

Ale one nie naprawiają autoodtwarzania na YouTube, bo filtry z :remove() lub +js(set-constant, już nie działają skutecznie by wrócił sprawny “autoplay”.

Albo zwyczajnie się zalogować (jeśli masz konto Google). Tam ustawić co się chce i więcej nie będzie pytać.

Co do filtrów “RODO-Ciasteczkowe”, jeśli używasz np. uBlock Origin (ale nie Nano Defender - ten jest od kilkunastu dni mocno “podejrzany”), to jeśli masz zasubskrybowaną listę Polskich Filtrów Elementów Irytujących, to nie dodawaj listy RODO-Ciasteczkowej, ponieważ te filtry są już w Filtrach Elementów Irytujących.

Natomiast jeśli chodzi o YouTube, to polecam “Enhancer for YouTube” - naprawdę fajne rozszerzenie.

Nano Defender to nie jest blocker reklam/blocker treści a kod JS na dezaktywacje wykrywania blokady reklam w sposób generyczny.

Co z nim nie tak, bo moje internety nic mi o tym nie pisały.

Oczywiście, miałem na myśli Nano Adblocker, choć i Defender też jest podejrzany. Zresztą oba zostały już usunięte z Chrome Web Store.

@zendom
Zmień google na duckduckgo.com Jak to zrobiło już dawno temu grono “bardziej” cywilizowanych ludzi :smiley:

1 polubienie

Ja poszedłem o krok dalej i MIUI na LineageOS zamieniłem (bez usług Google) :wink:

I jak to sie ma do tematu
Gości chce się pozbyć durnego powiadomienia, a ty mu opowiadasz o wymianie telefonu…

Odróżniasz wymianę telefonu od wymiany OSa na telefonie? Przeczytałeś dwie ostatnie wypowiedzi (swoją i @Domker )?
@zendom Odpowiedź uzyskałeś w pierwszej odpowiedzi od @krystian3w

Jeśli używasz uBlock Origin wstaw w Moje filtry to co tu polecono. U mnie działa.

To nie działa, właśnie mu rozwaliłeś funkcję:

Więcej oraz narzędzia (o narzędziach to nawet Martin nie wie że komuś je zepsuł)


A ten filtr psuje opcje “udostępnij”: ##ytd-popup-container, pewnie też Martin nie wie lub nie używa i nie uważa tego za błąd.

A zalogowanym zablokował edytowanie komentarzy i anulowanie subskrypcji/zmiany powiadomień na np. “żadne”…

Pytanie dotyczy przeglądarki a nie YT, moja odpowiedż również.

Ale nie wyrywaj sobie połowy odpowiedzi i o drugiej zapominasz:

Na pewno lepiej by mu działo niż po tygodniu założył kolejny wątek że ma obie opcje nieklikalne…

Pytanie było proste a w linku odpowiedz między innymi na to pytanie plus mój komentarz że u mnie działa. Co już łopatą do głowy trzeba wkładać?

Łopatą naprawisz mu klikalność w nowym wątku za tydzień, powodzenia.

Nie wiem o czym piszesz. Ja zaś przypuszczam że On o wyszukiwarce google i komunikacie który wyskakuje uruchamiając wyszukiwanie.
W linku który podałem jest odpowiedz dotycząca likwidacji tego.


U mnie to zadziałało. Jeśli zaś nie zadziała to nic nie stoi na przeszkodzie by te dodatkowe filtry wykasować. Nikt nie pisze by uruchomić wszystkie które tam podano. takie trudne do zrozumienia?

U mnie też zadziałało :+1:

On po tygodniu zapomni czym ukrył, kupisz mu bilomag?