Jak pozbyć się zduplikowanych ikon z menu głównego 'GNOME'?

Witam. Używam ‘Ubuntu GNOME 14.10 [x64]’. Postanowiłem zaktualizować kilka programów kompilacją ze źródeł i udało mi się, ale powstał problem - w menu głównym pojawiły się dodatkowe ikony programów, które zaktualizowałem.

 

Jak to próbowałem rozwiązać? Zainstalowałem programy ‘Alacarte’ i ‘MenuLibre’ i w tych programach udało mi się ukryć niechciane ikony tak, że zostawała tylko jedna. Ale to nie rozwiązuje do końca mojego małego problemu. Chciałbym bowiem zmienić nazwy programów w menu głównym, a takie ‘Alacarte’ i ‘MenuLibre’ wydają się odnosić tylko do jednej z ikon danego programu, więc jak zmienię nazwę, to zmienię nazwę ikony programu, którą mogę ukryć. Z drugą ikoną nic nie mogę wtedy zrobić - ani jej nie ukryję, ani nie zmienię jej nazwy.

 

Jak sobie z tym poradzić?

Poszukaj w katalogu /usr/share/applications.

Wszedłem do folderu ‘usr/share/applications’ i była tam ikona instalowanego programu, ale tylko jedna - usunąłem ją. Efektem było zniknięcie jednej z ikon w menu głównym i druga została. Taki efekt chciałem otrzymać, ale po uruchomieniu ‘MenuLibre’ okazało się, że pozostała ikona jest ‘nietykalna’ przez ten program. Nie mogę nic zrobić z tą ikoną, w tym nie mogę zmienić nazwy.

To go edytuj z prawami roota:

gksudo gedit /usr/share/applications/menulibre.desktop