Jak poznać czy płyta główna była wymieniana?


(Evelyne Evelyne) #1

Witam,

mam pytanie odnośnie płyt głównych. Otóż nagle zgasł mi mój już pięcioletni laptop acer aspire 9300. Zaniosłam go do naprawy i informatyk zaproponował mi wymianę płyty na płytę główną intel'a - ponoć nie miał na stanie płyty głównej acera, poza tym była tańsza i bardziej efektywna. Zgodziłam się. Kiedy odebrałam laptop zainstalowałam na nim program everest i okazało się, że mam cały czas płytę główną acera - nie wiem czy to przez sterowniki czy zostałam oszukana. Nie znam się na komputerach i tak naprawdę był to pierwszy raz kiedy się zepsuł. Będę wdzięczna za wskazówki.

Pozdrawiam serdecznie

Ewelina


(ybu) #2

Sprawdź jeszcze tym http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html zakładka mainboard


(Evelyne Evelyne) #3

pokazuje również że acer a dodatkowo model Myallm to oznacza, że zostałam wyrolowana…

DZIĘKI ZA POMOC


(Maciej654) #4

Może chodziło o procesor jaki znajduje się w płycie, zobacz jaki jest bo ze specyfikacji wynika, że ten laptop ma procesor AMD.


(Evelyne Evelyne) #5

zgadza się procesor AMD Turion 64 MK-36, 2000 MHZ

muszę się do niego przejść - obawiam się, że będzie zaprzeczał i wmawiał mi, że ją jednak wymienił… mam nadzieję, że taki raport to wystarczający dowód

Dzięki za pomoc


(Konradpastuszka) #6

Sprawdz jeszcze tym programem , jest bardziej szczegółowy - http://www.dobreprogramy.pl/Speccy,Prog … 15677.html

Rozumiem że dostałaś paragon lub fakturę za naprawę lub wymianę części ( tam powinno być napisane co było wymieniane , a na przyszłość jak ktoś ci będzie wymieniał części w komputerze lub laptopie - to zabieraj stare części )