Jak pozyskać IP osoby piszącej bloga?

A więc mam mały problem, dokładniej mówiąc jakąś dziewczyna zaczęła bawić się w pisanie bloga plotkarskiego. Zjeżdża ludzi i robi to anonimowo, przynajmniej tak sądzi. Jednak jak wiadomo nikt nie jest w sieci anonimowy, dlatego pytam się Was, bardziej doświadczonych w tej dziedzinie, jak dojść do adresu IP owej osoby, blog jest na serwisie blogspot.com. Chodzi mi jedynie o to, żeby dojść do tożsamości tej osoby i uprzejmie poprosić ja, żeby usunęła ten szajs.

Z góry dzięki,

Patryk

A czy na tym blogu nie ma rubryki “About Me” (o mnie), który zawierałby link do profilu Google tej osoby i oferował funkcję: “wyślij wiadomość”. Sprawdź proszę, bo blogspot.com to blogger.com, a na niektórych blogach, które odwiedzam i ich autorzy korzystają z tej platformy blogowej, istnieje taka możliwość. Zawsze możesz skorzystać z funkcji: “Zgłoś nadużycie”. Przykra sprawa, ale pamiętaj proszę, żeby być delikatnym.

Mógłbym zgłosić nadużycie, ale zależy mi na tym, żeby dowiedzieć się, kto z moich znajomych jest na tyle fałszywy. :slight_smile: Niestety w zakładce o mnie, nie ma nic co mogłoby pomoc. W każdym razie dzięki :).

gitus17 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.