Jak prawidłowo instalować gry z CD na komputerze?

Witam was. Ja miałbym tutaj takie ogólne pytanie, bo choć konkretnego problemu nie ma, to wiązać się ono może z nimi w przyszłości i jest dla mnie ważne.

Chodzi o to jak prawidłowo należy instalować wszelkiego typu gry pochodzące z pudełka na CD/DVD, w jakiej ogólnie i jednoznacznie lokalizacji na dysku tak by uruchamiały się one zawsze poprawnie i bezbłędnie ?

Gry te najczęściej wymagają obecności oryginalnego nośnika podczas działania.

 

Do części gier nie ma dołączonej instrukcji instalacji lub ona jest, ale dostępna dopiero po zainstalowaniu  w pliku *.txt lub *.pdf a często z tymi zaleceniami i ustawieniami w grach bywa różnie.

 

Więc czy takie gry (strategia, RPG, wyścigi) należy zawsze instalować w lokalizacjach domyślnie wskazanych przez samą grę (najczęściej dysk systemowy C:{…}), względnie czy należy brać pod uwagę to, że dla większości gier tzw. plik Autorun.inf uruchamiający określony program Autorun.exe pozostaje w bliskim związku z dyskiem systemowym, czy też niezależnie od wszystkiego można zawsze wybierać dowolną lokalizację folderów gier i będą one prawidłowo działać ?

 

Pomóżcie proszę.  :cfaniak:

Krótka odpowiedź bez zagłębiania w szczegóły: to, gdzie zainstalujesz grę czy jakikolwiek program nie ma żadnego znaczenia.

 

Nie ma różnicy gdzie instalujesz grę. Ja np instaluję na powstały do tego dysk Gry (chociaż mam porządek).

Ale (chyba ?) musi mieć znaczenie, w każdym razie w wielu przypadkach skoro:

  1. Być może jest to kwestia odpowiednich ustawień np. włączenia lub wyłączenia funkcji Autoodtwarzania płyt CD\DVD ?

 

  1. Miałem pewną grę, którą zainstalowałem kiedyś na partycji rozszerzonej (a więc nie systemowej) i po odpaleniu jej z płyty a także bez niej system “krzyczał” coś o błędnej ścieżce pliku…, bądź też coś w związku z plikiem Autorun.exe ?

 

Być może też dlatego gry domyślnie najczęściej jako folder docelowy proponują dysk systemowy (najczęściej C:) ?

 

Proszę wyprostować moją wypowiedź jeśli jestem w błędzie.  :gra:

Nie najczęściej tylko zawsze proponują dysk systemowy.

Poza tym domyślny folder instalacji można zmienić sobie samemu i nie jest to uwarunkowanie gry/programu, tylko rejestru systemowego.

 

Jeszcze raz - to nie ma żadnego znaczenia w żadnym przypadku.

Niektóre stare gry nie lubią długich ścieżek

np. Y:\Gry\Gra1 będzie ok, ale Y:\Program Files (x86)\Electronic Arts\Tetris Game of the decade edition już nie.

 

Ma znaczenie gdy instalator gry został źle przygotowany, ale takie przypadki to rzadkość i dotyczą głównie edycji premierowych.

Nie ma reguły że zainstalujesz i będziesz grać.

Swego czasu kupiłem TOCA 2 zainstalowałem i git.

Znudziło mi się to odinstalowałem (sporo waży).

Minął jakiś czas postanowiłem zagrać i klapa.

Klikam na skrót zero reakcji.

W akcie desperacji przeinstalowałem nawet system i nic to nie dało.

 

Ps.: Gra instalowana była w domyślnej lokalizacji.

Miejsce zainstalowania gry jest bez znaczenia.

Jak już wyżej zostało nadmieniona należy tylko uważać na długość ścieżek dostępu.

Ja np instaluję na D:\Gry… To dla tego że nie chcę zaśmiecać dysku systemowego (z różnych powodów). Poza tym to SSD i chcę ograniczyć do minimum ilość przepływających przez niego danych. Poza tym robię kopie systemu (dysku systemowego) i chcę aby ta kopia ważyła możliwie mało.

A ja uważam, że ma znaczenie. I nie tylko gier, ale przechowywanie/ zapisywanie ważnych danych. I nie sądzę by się to bardzo zmieniło w innych systemach(nowszych) niż staruszek XP. Jeśli coś ważnego masz na partycji systemowej i- nie daj Boże- będziesz zmuszony przejechac się po tym walcem formatowania…

Poza tym uważam, że im więcej miejsca na partycji systemowej, tym system działa żwawiej. I dlatego ja zawsze zmieniam ścieżkę folderu docelowego z domyślnego C:/Program Files, na D:/Program Files

Oczywiście, literka ma znaczenie, jeśli twój Windows będzie po literką B jak Błąd, to nie zainstalujesz poprawnie żadnych gier i programów.