Jak prawidłowo podkręcić i5 750 do 4Ghz?

Witam. Mam pytanie jak zabrać sie za podkręcanie procesora, model i5 750 - pytam ponieważ nie chce go uszkodzić, ma dobre chłodzenie scythe mugen 2 , tylko nie wiem jak sie do tego zabrać, czytałem że spokojnie można dojechać na 4 ghz tylko nie wiem jak z płytą główną a różnica w wydajności w grach poprawia sie po podkręceniu około o 20-30 klatek i dorównuje teraźniejszą generacją procesorów. Stary model ma z 5 lat ale w testach oc pokazuje moc http://pclab.pl/art51125.html

Dużo czytaj i dopiero rób OC.

 

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/443124-i5-750-oc/

 

http://forum.pclab.pl/topic/895383-OC-i5-750-4GHz-wg-poradnika-wszystko-ok/

 

https://www.google.pl/search?hl=pl&as_q=i5+750+OC&as_epq=&as_oq=&as_eq=&as_nlo=&as_nhi=&lr=&cr=&as_qdr=all&as_sitesearch=&as_occt=any&safe=images&as_filetype=&as_rights=

Intel drugiej generacji przegania FX 8350 podkręconego na 4.7 GHz…

Z AMD zrobiła się żenada.

 

Co do podkręcania: twoje chłodzenie powinno sobie spokojnie poradzić Płyta może do najlepszych nie należy ale myślę że wykręcisz blisko 4.0 GHz. 

Zasilacz powinnien starczyć spokojnie, podkręcony procesor może wziąć nawet do 200W prądu, twoja karta 160W, + inne ■■■■■ółki 50W czyli wychodzi 410W pod całkowitym obciążeniem.

greghostor , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus