Jak prawidłowo zabezpieczyć kompa po formacie?

siemka. ja robie tak: robie formata na czystym dysku instaluje windowsa 2000 sp4 później instaluje noda32, internet i podłączam się do netu sciągam bazy wirusów do noda i później jak włączam kompa to już mi wyskakuje że nod wykrył jakieś wirusy w c:/Windows/System32 i proces svhost.exe obciąza procesor w 100% i komp się muli. czy ktoś wie co jest nie tak? i co źle robie? może inaczej powinnem coś zrobić?

Zapomniałeś jeszcze o programie antyspyware i firewallu.

A co do owego zjawiska to wklej logi hijackthis i silent runners do analizy przez naszych ekspertów :wink:

Ściągnij sobie jeszcze to:

http://autopatcher.pol.pl/?AutoPatcher_2000

Instalacja:

  1. System

  2. SP4

  3. AutoPatcher

  4. NOD

I dopiero podłącz do Internetu.

windows jest odrazu z sp4 a co do autopatchera to nie lepiej samemu ściagnąć aktualizację?

PS aju wklejałem logi i nic nie było.Pisali że są czyste.

Próbując ściągać aktualizacje poprzez Windows Update łapiesz od razu Sassera lub Blastera stąd te 100% CPU. Ściągając AutoPatchera najpierw łatasz dziury, a potem dopiero narażasz komputer na kontakt z Internetem. No i oczywiście tak, jak napisał poprzednik jeszcze koniecznie zainstaluj firewalla. Na forum jest opisany darmowy Comodo. We wszystkich testach bije inne na głowę. :slight_smile:

zainstalowałem teraz windowsa 2000 sp4 od nowa sciągam na innym kompie autopatchera lite 107mb zainstaluje go później na tamtym kompie następnie wgram NOD32 później Outposta firewalla i dopiero podłącze się do netu? tak???

Może być tak. :slight_smile:

Jak już ściągasz Lite, to niech tak zostanie, ale na przyszłość lepiej ściagć wersję Full, bo masz dodatkowo WPM, Javę, Flasha i dużo innych potrzebnych składników systemu, które i tak będziesz musiał zainstalować.

Edit do posta poniżej:

Jak masz licencję, to nie warto zmieniać. Poczytaj o Comodo i sam oceń.

a outpost bedzie gorszy od Comodo? bo na outposta mam wykupioną licencę i mam po polsku a comodo jest darmowy i na dodatek po angielsku.

Złączono Posta : 06.05.2007 (Nie) 23:09

no ale w wersji full jest duzo niepotrzebnych programoów które by mi zamulały kompa bo to jest słaby komp PIII 500mhz, 128ram. a z tym firewallem to nie wiem…nie chodzi tu o licencje tylko o to żeby mi nie mulił kompa i był skuteczny…

Comodo bardzo mało obciąża system. W najbliższym czasie będzie po polsku. W wątku o Comodo są linki do testów porównawczych. Jak je zobaczysz, to sam stwierdzisz, że drogie “kombajny” zabezpieczające mu nie dorównują. :slight_smile:

Teraz już znikam. :slight_smile:

Mam dwa pytania.

Jaki masz system plików i w jaki sposób formatujesz dysk?

Złączono Posta : 06.05.2007 (Nie) 23:14

Co do firewalla potwierdzam. Pierwsza apliakcja jaką powinno się zainstalować.

nfts formatuje z płyty windowsa

Spróbuj następnym razem wgrać wszystkie potrzebne zabepieczenia z firewallem włącznie.

Co do formatu to może się to wydawać dziwne ale sposób formatowania też ma znaczenie. Często niektóre pliki nie zostaja nawet naruszone.

Sam się ostatnio zdziwiłem gdy po formacie (dyskietką Win 98 -> Fat32) wszystkie pliki które pozostawiłem w koszu pozostały nienaruszone! Zawsze format dyskietką pozostawiał czysty dysk, teraz się sam zdziwiłem. Co do formatowania płytą Windows to często pozostają pliki w folderach Documents and Settings…

Możnaby użyć czegoś innego do formata np. GParted.

Zawsze instaluj firewalla, osobiście też polecam Comodo Pro.

Pozdrawiam.

ok dzięki zainstaluje aktualizacje noda i firewalla (comodo)i dopiero podłącze neta i zobaczymy.

Złączono Posta : 07.05.2007 (Pon) 0:34

co to jest za proces WINLOGON.EXE? bo on mi czasami bierze duże użycie procesora przez około minute ale później juz jest ok

Złączono Posta : 07.05.2007 (Pon) 0:35

a i jak skonfigurować ten firewall comodo?? ma ktoś jakiś link do konfiguracji? bo narazie tylko zainstalowałem i nic nie ustawiałem. jutro podłącze neta bo juz zainstalowałem wina,autopatchera,noda32, comodo firewall

winlogon.exe to proces systemowy, może obciążać procesor przez chwilę po uruchomieniu komputera

Konfiguracja Comodo > KLIK

dzięki