Jak program do siły sygnału?

Mam pytanie mam neta radiowego chyba 512 i mam router acces point Nie widze siły sygnału od mojej anteny do nadajnika admina Czy jest jakiś dobry i polski program do tego???Proszę o odpowiedzi :smiley:

netstumbler" - darmowy, a poza tym w opcjach karty radiowej powinieneś mieć coś takiego jak sgnal strength to jet siła sygnału i link quality czyli jakość połączenia.

podlacze sie pod pytanie - wprawdzie zalozylem nowy watek, ale - chodzi mi o “ograniczenie” mocy karty, niestety, takiej opcji u mnie nie ma

czy moze za to odpowiadac “napiecie wyjsciowe”? (karta asus ,wl 138G v2), a jesli nie, to co?

najprościej ograniczysz moc dokładając kabla lub złączki / 1 m kabla - 0,5 dB, złączka+gniazdo ok. 5 dB / lub zakładając antene o mniejszym zysku. Programowo raczej się nie da nic wykombinować. Rozumiem, że chcesz ograniczyć moc tylko swojej anteny. Za moc odpoiada napięcie na wzmacniaczu końcowym karty radiowej, która z kolei zależy od napięć go zasilających. Obniżenie tych napięć jest raczej niemożliwe bo pobierane są z gniazda PCI gdzie jest karta, zresztą mogłoby to źle wpłynąć na pracę karty. Może jest jakiś program do regulacji mocy wyjściowej karty ale nie spotkałem się z takim.