Jak przebiega pobieranie windows 10

(Marcinx199x) #1

Witam posiadam Internet mobilny z limitem danych i martwi mnie jak przebiega pobieranie nowego Windowsa. Pobierany jest on w tle? Zarezerwowalem system jakiś czas temu i do tej pory nie miałem żadnych informacji

(system) #2

Aktualizacja pobierana jest w tle. Włącz aktualizacje automatyczne! Większość wyjaśnień znajdziesz tutaj:  http://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-juz-sie-zbliza-juz-puka-do-naszych-drzwi,News,65110.html

(Marcinx199x) #3

Jak mam ją włączyć automatycznie? Dodam że gdy włączyłem dziś komputer pobralo mi jakieś 700 mega lecz nie wyskakiwaly mi żadne okienka tak powinno być?

(aero) #4

tak powinno być. System poinformuje Cię jedynie o tym że jest gotowy do aktualizacji :wink:

(system) #5

Chodzi mi o to, abyś w Windows Update włączył samoczynne pobieranie aktualizacji o jakiejś godzinie! Okienka żadne nie wyskakują! Sprawdź, czy w C:\ znalazł się ukryty folder pn. $Windows.~BT. Jeśli tak, to pobieranie przebiega w tle, albo się skończyło. Folder będzie miał około 3 GB.

(Marcinx199x) #6

W Windows update nie mam chyba nic związanego z Windows 10

(bombelaz) #7

Usuń wszystko z folderu C:\Windows\SoftwareDistribution\Download  a następnie odpal jako admin cmd.exe i wpisz w nim: wuauclt.exe /updatenow

Windows 10 powinien zacząć się pobierać ~5,3 GB

(Karol Kurczuk) #8

U mnie po zastosowaniu się do Twoich wskazówek nic się nie robi

(Marcinx199x) #9

Mogę zamiast tego użyć tej ich aplikacji (media creation tool?)

(drunkula) #10

No nie wiem… niby tylko 4 Giga, a po prawie 4h mam ledwo 17%.

(bombelaz) #11

Spróbuj PPM na ikonce w tray’u od win10 i sprawdź stan uaktualnienia. Mi wyskoczyło okno http://fotowrzut.pl/JK8J6IAD78

Po tej metodzie, o której pisałem wcześniej wywaliło mi dwa błędy windows update 80240020 i 80246007 Na tego drugiego jest fix od microsoft no i po tym dałem restart i zaczęło się pobieranie na nowo tak jak w załączniku wyżej…

(Karol Kurczuk) #12

Zdecydowalem się na uaktualnienie systemu za pomocą Media creation tool

(Matis365) #13

Nie mogę usunąć bo jakiś plik jest w użyciu :confused: