Jak przebudowac obudowę subwoofera?

Mam subwoofer ELTA HCS 1100 Z odłączony z kina domowego i podłączony do komputera .Kiedy zwiększam bas nie jest on czysty tylko jakby sie dusił ponieważ głośnik nie jest na ścianie obudowy ale w środku http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=380145244 włąsnie na zdjęciu widać i pomyślałem aby morze wyciąć dziurę z boku obudowy i tam wmontować głośnik.nie wiem poradzcie coś.pomocy

Nie radze nic przebudowywać, bo będzie zły efekt bass-reflex. Ja się zabardzo nieznam na subach ale jak chcesz to zajrzyj na www.elektroda.pl .

człowieku to jest taka tandeta, że żal to kroić, za 150 złotych polskich zapomnij o super chiper mega dźwięku przy dużej głośności…

No nic ale denerwuje mnie ten pogłos w subie

W dniu 21.06.2008 , o godzinie 14:40 został dopisany post przez peter5230

ja to mam przy kompie i ma to terz układ 2.1 więc nie musi być 5.1

W dniu 21.06.2008 , o godzinie 14:41 został dopisany post przez peter5230

ja to za 110 kupiłem i tylko zam subwoofer więc mi ie żal

W dniu 21.06.2008 , o godzinie 14:43 został dopisany post przez peter5230

dzwięk ma nawet dobry ale kiedy zwiększam bas dość dużo to wtedy traci jakość

Za 145zł to ledwo kupisz dobry zestaw 2.1 do komputera np X-230 a nie kino domowe. Nic z tym nie zrobisz, sprzedaj to i zainwestuj w miarę dobre kino za 500zł lub głośniki komputerowe.

Ale wy jesteś cie dziwni mi tylo chodzi oto czy da sie cos zrobic aby mi tak nie dudnił bo chcę wyciąc dziure z boku i tam wstawić głośnik bo jest w środku i jest takie wrarzenie jakby sie dusił i jest nie czytelny dzwięk i myslę że to morze by coś pomogło a ten subwoofer to jest 2.1 a nie 5.1 zależy jak ustawię i nie gdajcie mi cos o kinie domowym.

Jak wsadzisz głośnik zamiast rurki to w ogóle basu nie będzie. Bo to ta rurka(bass reflex) daje taki bass, a głośnik to tylko mechanizm. To tak jakbyś jechał samochodem, ale bez kół.

czy wy mnie rozumiecie nie chcę wkładac głośnika na ten wylot powietrza tylko z boku obudowy wywalić dziurę

no to tak zrób i sprawdz efekt.

a jak mu to, tylko pogorszy brzmienie suba to co ?? Pewnie szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla…

Bo w innych subach jest tak jak chcę zrobić moj brat tak ma i cioteczny także obaj mi mówili że strasznie buczy anie basuje i tak durzo powietrza przepompowuje że asz słychac i to mnie głównie denerwuje.

Bo bass w subie nie jest taki zwykły jak z głośnika, tylko jest wywołany przez powietrze i dlatego takie efekty… Jak chcesz mieć zwykły bass to kup sobie głośnik średniotonowy i wsadź go do obudowy (tylko nie takiej od suba).

ale to tak wygląda jakby miał zamałą dziure na wydmuchiwanie powietrza

Ja się tak dobrze na głośnikach nie znam. Jak chcesz wiedzieć czy powiększenie Bass-Reflex da coś to napisz na elektroda.pl . Ale mi się zdaje ze to nic nieda.

no tak ale w innych subach jest głośnk z boku obudowy i daje dobry efekt nie taki jak mój

Ty też masz przecież głośnik z boku, a rure na froncie!! Każdy sub ma tak.

no nic dzieki