Jak przebudowac obudowę subwoofera?

(Peter051c) #1

Mam subwoofer ELTA HCS 1100 Z odłączony z kina domowego i podłączony do komputera .Kiedy zwiększam bas nie jest on czysty tylko jakby sie dusił ponieważ głośnik nie jest na ścianie obudowy ale w środku http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=380145244 włąsnie na zdjęciu widać i pomyślałem aby morze wyciąć dziurę z boku obudowy i tam wmontować głośnik.nie wiem poradzcie coś.pomocy

(adam749) #2

Nie radze nic przebudowywać, bo będzie zły efekt bass-reflex. Ja się zabardzo nieznam na subach ale jak chcesz to zajrzyj na www.elektroda.pl .

(jarekm26) #3

człowieku to jest taka tandeta, że żal to kroić, za 150 złotych polskich zapomnij o super chiper mega dźwięku przy dużej głośności......

(Peter051c) #4

No nic ale denerwuje mnie ten pogłos w subie

W dniu 21.06.2008 , o godzinie 14:40 został dopisany post przez peter5230

ja to mam przy kompie i ma to terz układ 2.1 więc nie musi być 5.1

W dniu 21.06.2008 , o godzinie 14:41 został dopisany post przez peter5230

ja to za 110 kupiłem i tylko zam subwoofer więc mi ie żal

W dniu 21.06.2008 , o godzinie 14:43 został dopisany post przez peter5230

dzwięk ma nawet dobry ale kiedy zwiększam bas dość dużo to wtedy traci jakość

(Sk91) #5

Za 145zł to ledwo kupisz dobry zestaw 2.1 do komputera np X-230 a nie kino domowe. Nic z tym nie zrobisz, sprzedaj to i zainwestuj w miarę dobre kino za 500zł lub głośniki komputerowe.

(Peter051c) #6

Ale wy jesteś cie dziwni mi tylo chodzi oto czy da sie cos zrobic aby mi tak nie dudnił bo chcę wyciąc dziure z boku i tam wstawić głośnik bo jest w środku i jest takie wrarzenie jakby sie dusił i jest nie czytelny dzwięk i myslę że to morze by coś pomogło a ten subwoofer to jest 2.1 a nie 5.1 zależy jak ustawię i nie gdajcie mi cos o kinie domowym.

(adam749) #7

Jak wsadzisz głośnik zamiast rurki to w ogóle basu nie będzie. Bo to ta rurka(bass reflex) daje taki bass, a głośnik to tylko mechanizm. To tak jakbyś jechał samochodem, ale bez kół.

(Peter051c) #8

czy wy mnie rozumiecie nie chcę wkładac głośnika na ten wylot powietrza tylko z boku obudowy wywalić dziurę

(Sk91) #9

no to tak zrób i sprawdz efekt.

(jarekm26) #10

a jak mu to, tylko pogorszy brzmienie suba to co ?? Pewnie szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla....

(Peter051c) #11

Bo w innych subach jest tak jak chcę zrobić moj brat tak ma i cioteczny także obaj mi mówili że strasznie buczy anie basuje i tak durzo powietrza przepompowuje że asz słychac i to mnie głównie denerwuje.

(adam749) #12

Bo bass w subie nie jest taki zwykły jak z głośnika, tylko jest wywołany przez powietrze i dlatego takie efekty.. Jak chcesz mieć zwykły bass to kup sobie głośnik średniotonowy i wsadź go do obudowy (tylko nie takiej od suba).

(Peter051c) #13

ale to tak wygląda jakby miał zamałą dziure na wydmuchiwanie powietrza

(adam749) #14

Ja się tak dobrze na głośnikach nie znam. Jak chcesz wiedzieć czy powiększenie Bass-Reflex da coś to napisz na elektroda.pl . Ale mi się zdaje ze to nic nieda.

(Peter051c) #15

no tak ale w innych subach jest głośnk z boku obudowy i daje dobry efekt nie taki jak mój

(adam749) #16

Ty też masz przecież głośnik z boku, a rure na froncie!! Każdy sub ma tak.

(Peter051c) #17

no nic dzieki