Jak przegrać film z kamery analogowej na komputer

Witam! Chcę przegrać filmy z kamery analogowej (Sony CCD-TR840E) na komputer. Problem w tym, że jestem :frowning: Mam wejście fire wire. Niestety nie mam pojęcia co jest mi potrzebne do przegrywania z analogu. Kupiłam też kabel do połączenia kamery analogowej z kompem (MRS HI-END SERIES). Posiadam Windows 7 od niedawna i nie wiem gdzie szukać czy mój komputer ma kartę TV (komputer też jest nowy). Z góry dziękuję za pomoc.

Zastosowanie Firewire

Standard FireWire, powszechnie wykorzystywany jest do łączenia kamery video i urządzeń pamięci masowej. Z powodu zwiększonej szybkości transmisji danych, a także braku konieczności użycia komputera, stosuje się go zamiast popularniejszego USB. Cechą IEEE-1394 jest także brak konieczności wysyłania sygnałów potwierdzających aktywność urządzania po drugiej stronie, co w tym przypadku dyskwalifikuje USB do profesjonalnej obróbki video.

FireWire jest standardem w komputerach Apple, służąc głównie do obsługi urządzeń zewnętrznych jak dyski, nagrywarki czy skanery.

Barierą w powszechności zastosowania w urządzeniach standardu IEEE-1394 jest polityka firmy Apple, żądająca wysokich opłat licencyjnych za zastosowanie standardu, od producentów urządzeń, co wymusiłoby na nich znaczne podniesienie cen na oferowany sprzęt. Barierą w dostępie do FireWire, jest także polityka Intela, który nie zintegrował IEEE-1394 na żadnym produkowanym przez siebie chipsecie. Umieszczanie dodatkowego, dedykowanego układu podnosi natomiast koszty produkcji płyt głównych, dlatego producenci płyt implementują FireWire jedynie w droższych modelach.

Szczerze mówiąc wątpię aby twoja płyta główna była przystosowana do w/w łącza , jak chcesz to sprawdzić to ściągnij sobie EVEREST który jest programem do identyfikacji wszystkich komponentów sprzętowych komputera. Powodzenia. :lol:

Zobacz jaką masz płytę glówną i podaj jej nazwę…

Poczytać wszystko opisane

jak-zgrac-kasety-8mm-plyte-dvd-t355956.html

Analogowa kamera nie ma fire-wire ani USB, tylko wyjście analogowe (Video lub s-video). Czyli komputer musi mieć wejście video - niektóre karty graficzne mają takie wejście (większość tylko wyjście), można skorzystać z tunera TV z wejściem video lub użyć specjalnej karty (PCI do wnętrza komputera lub pod USB), np. Pinnacle takie produkuje http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/u … ts/Dazzle/

Jak komputer już ma wejście analogowe video, to można użyć dowolnego programu do obróbki filmów, nawet Windows Movie Maker. W kamerze ustawia się odtwarzanie.

Wiem, że ta kamerka nie ma wejścia przez fire wire. Tego używam do cyfrówki. Mam jednak sporo kaset ze starszej kamerki analogowej. Rozumiem, że kabel, który zakupiłam będzie się do tego nadawał. Nie wiem tylko czy w moim kompie jest karta TV. To nowy sprzęt i nie wiem gdzie mogę to sprawdzić. Dopiero poznaję nowy system. Dziękuję za rady i pomoc i czekam na c.d. :smiley:

Dodane 14.01.2010 (Cz) 14:06

Moja płyta główna to Asus P5Q SE.