Jak przegrać kasetę VHS na dvd i dalej na kompa?

witam! mam na kasetach video sporo materiałów które chciałbym przenieść na dvd. mam nagrywarkę dvd i przegrałem na jej dysk twardy materiał z kaset i teraz chciałbym przenieść go na komputer. jednak te pliki na płycie dvd zapisują się w formacie vob. gdy płytę dvd otworze i przegram zawarte w niej pliki na kompa to nie dość, że jakoś obrazu znacznie się pogarsza to jeszcze z pliku co ma 35 minut przegrywa się ledwie 5 minut:/

wie ktoś może jak zrobić, żeby materiał z kasety video przenieść na kompa??

Ja to zrobiłem, mając zainstalowaną kartę TV/FM na PCI w komputerze. Połączyłem magnetowid z tą kartą dwużyłowym przewodem (audio/video) i odebrałem sygnał z magnetowidu tak samo, jak odbiera się sygnał TV w komputerze. Oprogramowanie karty TV pozwoliło mi na nagranie sygnału z magnetowidu. Cały materiał zapisałem na dysku twardym jako DVD i wszystko.

Oczywiście zapisanie (wypalenie) tego na płycie CD-DVD też możliwe i to wprost z karty TV. Tak, czy inaczej, żeby zarchiwizować moje kasety VHS, celowo kupiłem i zainstalowałem kartę TV. Zresztą przydaje się do oglądania TV w komputerze i nagrywania programów. Podaję ten sposób w tym wątku, jako jedno z możliwych rozwiązań.