Jak przegrać kasety analogowe na komputer i płyty


(Tusia1964) #1

Witam, jestem nowa. Chciałabym się przywitac i prosić o pomoc. Jestem samoukiem w sprawach komputerowych i osobą już nie najmłodszą ale z otwartą głową.Nie znam wszystkich możliwości komputera a ma ich duuużo.Obecnie szukam sposobu na przegranie zapisu z kaset na kompa bo mam sporo nagrań mojego dziecka jak było malutkie i nie chcę aby przepadły, już ich jakość jest zła w większości. Dowiedziałam się, że potrzebna jest odpowiednia karta telewizyjna.Czy to wystarczy i jaka jeśli już..., na allegro są też tunery TV na USB - czy one też do tego się nadają. Mam kompa na gwarancji i wolałabym nie wkładać nic do środka. Jak mogę sobie z tym wszystkim najprościej poradzić ?Co kupic?

Mam też kamere analogową i z niej też chciałabym móc przegrywać zapis na kompa.Tylko jak ???


(Maniooo666) #2

Witam również :slight_smile: .

I to lubię.

Polecam wątki forumowowe, może któryś okaże się pomocny, np.:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=84954

Powodzenia!


(Stary Dziad) #3

:smiley: :smiley: :smiley: Witaj -

jak sama widzisz, na pewno nie jesteś starszapani , jako że są tu od Ciebie znacznie starsze dziady :slight_smile:

Ponieważ wydaje mi się, że podpowiedź maniooo może być nieco niejasna, rzuć okiem na te dwa linki, które podaję Ci poniżej:

http://linux-muzyka.ixion.pl/tekst.php?id=25039 - nie przejmuj się, że to dotyczy linuxa, w windows metoda podłączenia wyjścia lineout z decka (magnetofonu) do wejścia linein w PC jest podobna.

Drugi i trzeci link dotyczy już konkretnie w jaki sposób i co dalej:

http://www.pctips.pl/artykuly/48549.html ,

http://www.komputerswiat.pl/faq/asp/faq142.asp ,

a resztę doczytasz sobie tu:

http://www.google.com/search?hl=pl&rls=com.microsoft:en-US&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=nagrywanie+kaset+audio+na+komputer&spell=1

* * *

Jednak łodziaki górą :stuck_out_tongue:

:spoko:


Jednak ja jestem już całkiem stary dziad, skoro potraktowałem “kasety” z Twojego postu jako kasety magnetofonowe, a nie VHS :x :oops:

Radzisz już sobie, jeszcze rzuć okiem może tu: http://www.google.com/search?hl=plrls=com.microsoft%3Aen-USq=zgrywanie+VHS+na+komputerbtnG=Szukajlr=

Pozdro z Bałut :slight_smile:

A nawiasem mówiąc - Regulamin FDP prosi o przeczytanie:

:slight_smile:


(Tusia1964) #4

Dzięki, zaraz poczytam bo faktycznie załamka ! Przytachałam kamere , magnetowid w okolice kompa, ściągam VirtualDub, Chyba brakuje mi odpowiednich kabli…to straszne :glupek2: ale myślę, że w końcu sobie poradze. Wszystko na początku wydaje się trudne.

A propos mam taką karte grafiki czy ona ma te możliwości do zgrywania : karta PCI-E 256 MB Radeon x 550 Adwantage 128 bit TV / DVI radiator / SAPPHIRE. Zmieniłam kolor :mrgreen:

Czy jest dostępne spolszczenie VirtualDub, stara baba nie zna angielskiego :frowning:

Dobra na dzisiaj spokój…bo mnie łeb rozbolał , jutro kupie ale co (…?) karte telewizyjną do włożenia do środka czy taki tuner TV z USB ? Proszę tylko o tę odpowiedź pilnie bo muszę wiedzieć na jutro!

Złączono Posta : 26.10.2006 (Czw) 23:03

Mam już karte TV ,wprawdzie obraz z taśmy magnetowidowej jest czarno-biały(przegranyz kameryanalogowej) ??? .Mam zgrany film na dysku w kompie(ok. 30 MB !) i…nie umiem go zmniejszyć tak aby dał się nagrać na DVD… :? Po (nieumiejętnym zapewne użyciu Virtualduba) jest większy niż był :shock: .Nie mogę sobie poradzić ,co dalej czym go zmniejszyć najprościej ?