Jak przegrać Windowsa 7?

Witam . Mam problem , bo mój PC ma windowsa xp , natomiast ja chcę miec windowsa 7 . Mam płytę od win7 , ale nie instalowałam go jeszcze, poniewać przed tym procesem chciałabym zrobic sobie kopie płyty z windowsem 7 . Tylko nie bardzo orientuję się jak to zrobić . Używam programu “burnware” i chciałabym abyście mi pomogli krok po kroku jakie fukcje należy wykonać . Czy płyta dvd-r 4.8GB wystarczy mi na zgranie windowsa 7 w nia . ? . Czy wgl. można zgrać windowsa 7 na płyte bez jego instalacji na komputerze ? Wiem , że na internecie jest dużo tego, ale nie mogę znaleźć tego co mi jest potrzebne …

Witki opadają.

Uruchamiasz pierwszy lepszy program do wypalania płyt i tam w menu znajdziesz stosowną opcję, która poprowadzi Cię za rączkę.

No akurat w burnie są tylko opcje takie jak;

Dane: Płyta z danymi , Płyta blu-ray , płyta startowa , niestandardowa płyta

Multimedia: to jest wszystko z mp3 i filmami

Obraz płyty: Nagraj obraz , kopiuj do obrazu , tworz obraz , tworz obraz startowy ISO

Narzedia: Wymaż płytę , Info o płycie

Możesz mi to jaśniej rozwinąć jak mam nagrać , bo jak widać zielona jestem …

Więc aplikacje możesz mieć legalne, ale Windowsa pożyczasz i robisz własną kopię?;>

Jeśli nie ma odpowiedniej opcji jak “kopiuj cd” lub podobne, to zainstaluj triala np.: nero i tam masz stosowną opcję. Jeśli nie chcesz instalować niczego nowego to zrób dwie operacje:

  1. Zgraj płytę DVD do postaci obrazu iso

  2. Wypal obraz iso na płytce

Nie windowsa mam własnego , ale robie kopie , bo zbyt często gupie płyty nie wiem gdzie je wsadzam i w tym tkwi problem dlatego … ; ]

@Piotr

wystarczy że będzie odkładał wszystko na stosowane miejsca(na pólki szuflady czy inne a nie kupki rzeczy np na łóżku) sam tak mam że nie wiem gdzie co jest jak rzucę to na biurko czy gdzieś do konta

polecam co to piotr w razie nagrywania

może być 8x przy większej prędkości mogą zdarzać się błędy nie trzeba od razu nagrywać tym 2x czy 2,4x

chyba że masz jakieś płytki co można nagrywać tylko x4(nie licze plyt RW)to nawet nie opłaca się na to nagrywać ze względu na słabą jakość nośnika.

hmm. a mam tez burn program na 10 dni aktywacji no i tam jest kopiuj płytę , jedna osoba mi wytlumaczyla to tak ze mam wsadzic win7 do stacji odczytu i kopiuj plyte . Jak juz skonczy kopiowanie mam wyjac windowsa i wsadzic dvd-r plyte a potem juz samo sie skopiuje na tą czystą plyte … Czy też tak można ? Czy skopiuje całego windowsa ? Bez usterek itp

W locie mogą właśnie wystąpić błędy, chyba, że skorzystasz z opcji kopiowania na tej zasadzie, że do napędu wkładasz płytę, program sczyta ją do ISO, poprosi o czysztą płytę i nagra z ISO na DVD.

okej dzięki .