Jak przegrać z płyty na komputer?

(Magziolkowksa) #1

Witam

Mam płytę ze ślubu siostry. Chciałabym przegrać ja na swój komputer. Czy jest taka możliwość??

VISTA

(Johny) #2

Co tam jest ?,zdjęcia,film,zdjęcia można normalnie przegrać na dysk,film trzeba przekonwertować na format "komputerowy" np. DivX,MPEG4,chodzi ci pewnie,aby był jeden plik z filmem i żeby z komputera można było go odtwarzać,trochę inaczej robi się kopię płyty

(Magziolkowksa) #3

To jest film

Jesli można to proszę mi dokładnie wytłumaczyc :smiley:

(Johny) #4

Spróbuj FreeStudio

http://www.dobreprogramy.pl/Free-Studio ... 12679.html

VirtualDub

Możliwe,ze ktoś bardziej obeznany będzie musiał ci pomóc ustawić program,trzeba wybrać jakimi kodekami chcesz kodować plik i z jaką jakością,im lepsza jakość obrazu i dzwięku,tym większy plik wynikowy.

dzwięk mp3,ac3,wma

obraz np. DivX,Xvid,wmv

(Magziolkowksa) #5

Już mam ten program. Jednak nie wiem co i jak ustawic.

Bardzo proszę o wytłumaczenie.

DZIĘKI

(SMDOBPRO) #6

Aha przegrać.Jeśli płyta nie zabezpieczona,a pewnie raczej nie. Płyta do napędu otworzyć zawartość płyty,zaznaczyć wszystkie pliki (ctrl+a),(ctrl+c) ,utworzyć folder na dysku np "wesele",otworzć folder a w nim wykonać wklej lub (crtl+v)

i tyle.Pytałeś jak przegrać,no to proszę.

A na serio jak widzę twoje wiedza na ten temat jest niewielka i mógłyś polec w czasie konwersji z DVD na Divix-y i inne tam,więc daj sobie spokój.

Jak chcesz mieć to wesele na dysku koniecznie a masz tam miejsce,zrób obraz płyty jako np. ISO (może być programem CDBurnerXP),zainstaluj któryś z programów do tworzenia wirtualnych napedów

np DAEMON TOLS,montujesz obraz do Daemona i oglądasz ,oczywiscie do tego jakiś program do odtwarzania dvd jesli nie masz zainstalowane.

(Magziolkowksa) #7

Przepraszam,że tak głupio tłumaczę o co mi chodzi ,bo nie znam sie na tym

I jestem kobietą,także mogłabym a nie .....mógłbyś [-X

(reos) #8

Po włożeniu płyty do napędu, pojawi się "ramka" z kilkoma opcjami. Jedna z nich to (cytuję z pamięci)

• Zapisz zawartość na dysk, lub -Zapisz na dysk, lub -Kopiuj na dysk, lub podobnie.

Wystarczy wybrać tę opcję i kliknąć.

(Magziolkowksa) #9

I TO WYTARCZYŁO =D> a nie jakieś ' filozofie" Pozdrawiam :lol: