Jak przegrać zabezpieczoną płytę?

(Marcin21orlik) #1

Witam Wszystkich

Sąsiadka dała mi płyty CD i poprosiła, żebym dla jej chorego męża, przegrał muzykę relaksacyjną. Zrobiłem obraz płyty alkoholem 120% i nie mogę go teraz nagrać na czystą płytę CD. Daję kreator nagrywania i po zbuforowaniu rozpoczyna nagrywanie, lecz po chwili wywala się i wyskakuje komunikat, informujący mnie o tym, że wystąpił błąd podczas zapisywania płyty. Zapewne jest to wynik zabezpieczeń znajdujących się na płycie a nie bardzo wiem jak je obejść.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

(slawex1983) #2

Zawsze można sposobem analogowym.

(Adam Bialek) #3

Użyj CloneCD. Program Clony XXL - rozpoznaje zabezpieczenia.

(Gryf00n) #4

info

(Marcin21orlik) #5

słuchajcie nie wiem o co chodzi ale nadal nie mogę przegrać tej płyty. Użyłem programu CLONY XXL żeby rozpoznać zabezpieczenia. Pogram nie znalazł żadnych zabezpieczeń? Później użyłem Alcoholer'a żeby załadować zabezpieczenia (których niby nie ma) a następnie odpaliłem alcohol 120% żeby skopiować płytę. Ustawiłem profil Alcoholer i po pewnym czasie wyskakuje błąd uniemożliwiający nagranie płyty???? :shock: Znowu jak próbuję przez Nero to ni da rady a w oknie opisującym krok po kroku proces nagrywania jest napisane że płyta jest chroniona prawami autorskimi. To standardowy tekst czy może świadczy o tym, że płyta ma jakieś zabezpieczenia??

Spróbujcie coś wymyślić i jakoś to przystępnie opisać bo już od paru dni unikam sąsiadów :smiley:

(Gryf00n) #6

W Nero to standardowy komunikat, próbował kolega z górnej belki aplet zrzucić poszczególne ścieżki [F9]

lub najlepsza metoda to spróbuj użyć EAC-a tylko musisz dobrze skonfigurować program

info

i następnie z zakładki wykorzystaj opcję

ale bez kompresji , ta opcja pozwoli stworzyć na twardzielu lustro płyty jako plik cdimage.wav

Uwaga

do wykonania poprawnej kopii płyty audio napęd optyczny musi obowiązkowo obsługiwać tryb

czytaj

info

(Adam Bialek) #7

Obraz płyty dał się zrobić? To świadczy o tym, że nie ma żadnych zabezpieczeń. Błąd zapisu - stawiam na uszkodzenie nagrywarki.

(Gryf00n) #8

niektóre zabezpieczenia wykonać obraz ale gorzej jest z poprawnym wypaleniem takiego lustra

info

(Rmk) #9

Ja mam Nero 9.x i bezproblemu przepalam zabezpieczone płyty. Więc stawiam że masz uszkodzoną nagrywarke.

(Marcin21orlik) #10

Dzięki wielkie Fix00ser za podesłanie programu EAC. Spisał się fenomenalnie. Mimo że ma niesamowitą ilość możliwości skonfigurowania jest prosty w obsłudze, także nawet taki laik jak ja poradził sobie z jego obsługą :slight_smile: Polecam wszystkim mającym problemy z przegraniem płyty.

Raz jeszcze WIELKIE DZIĘKI Fix00ser!

Lecę do sąsiadki :smiley: