Jak przegrać zabezpieczoną płytę?

Witam Wszystkich

Sąsiadka dała mi płyty CD i poprosiła, żebym dla jej chorego męża, przegrał muzykę relaksacyjną. Zrobiłem obraz płyty alkoholem 120% i nie mogę go teraz nagrać na czystą płytę CD. Daję kreator nagrywania i po zbuforowaniu rozpoczyna nagrywanie, lecz po chwili wywala się i wyskakuje komunikat, informujący mnie o tym, że wystąpił błąd podczas zapisywania płyty. Zapewne jest to wynik zabezpieczeń znajdujących się na płycie a nie bardzo wiem jak je obejść.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Zawsze można sposobem analogowym.

Użyj CloneCD. Program Clony XXL - rozpoznaje zabezpieczenia.

info

słuchajcie nie wiem o co chodzi ale nadal nie mogę przegrać tej płyty. Użyłem programu CLONY XXL żeby rozpoznać zabezpieczenia. Pogram nie znalazł żadnych zabezpieczeń? Później użyłem Alcoholer’a żeby załadować zabezpieczenia (których niby nie ma) a następnie odpaliłem alcohol 120% żeby skopiować płytę. Ustawiłem profil Alcoholer i po pewnym czasie wyskakuje błąd uniemożliwiający nagranie płyty??? :shock: Znowu jak próbuję przez Nero to ni da rady a w oknie opisującym krok po kroku proces nagrywania jest napisane że płyta jest chroniona prawami autorskimi. To standardowy tekst czy może świadczy o tym, że płyta ma jakieś zabezpieczenia??

Spróbujcie coś wymyślić i jakoś to przystępnie opisać bo już od paru dni unikam sąsiadów :smiley:

W Nero to standardowy komunikat, próbował kolega z górnej belki aplet zrzucić poszczególne ścieżki [F9]

lub najlepsza metoda to spróbuj użyć EAC-a tylko musisz dobrze skonfigurować program

info

i następnie z zakładki wykorzystaj opcję

ale bez kompresji , ta opcja pozwoli stworzyć na twardzielu lustro płyty jako plik cdimage.wav

Uwaga

do wykonania poprawnej kopii płyty audio napęd optyczny musi obowiązkowo obsługiwać tryb

czytaj

info

Obraz płyty dał się zrobić? To świadczy o tym, że nie ma żadnych zabezpieczeń. Błąd zapisu - stawiam na uszkodzenie nagrywarki.

niektóre zabezpieczenia wykonać obraz ale gorzej jest z poprawnym wypaleniem takiego lustra

info

Ja mam Nero 9.x i bezproblemu przepalam zabezpieczone płyty. Więc stawiam że masz uszkodzoną nagrywarke.

Dzięki wielkie Fix00ser za podesłanie programu EAC. Spisał się fenomenalnie. Mimo że ma niesamowitą ilość możliwości skonfigurowania jest prosty w obsłudze, także nawet taki laik jak ja poradził sobie z jego obsługą :slight_smile: Polecam wszystkim mającym problemy z przegraniem płyty.

Raz jeszcze WIELKIE DZIĘKI Fix00ser!

Lecę do sąsiadki :smiley: