Jak przeinstalować system na laptopie tak, aby był legalny?

Witam. Mam pytanie dotyczące legalnej instalacji Windows 7. Otóż, kupiłem sobie laptopa Acer z oryginalnym systemem operacyjnym Windows 7 Home Premium (64 bitowy system) w sklepie Media Expert. Co jakiś czas wyskakują mi blue screeny. Facet w sklepie powiedział żeby odzyskać system z płyt, które nagrałem wcześniej jako kopia zapasowa. Problem w tym, że cały czas system nie działa dobrze. I stąd moje pytanie: czy mogę ściągnąć np. z torrentów system Windows 7 Home Premium i podać tam klucz jaki mam na naklejce na laptopie? Czy będzie to wtedy legalne? Czy są jakieś inne sposoby zrobienia z tego Windowsa normalnego systemu nadającego sie do pracy? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam! :slight_smile: :evil:

Nie będzie problemów z aktywacją. Ja tak zrobiłem. Tylko wcześniej lepiej przygotuj sobie sterowniki. I 10 razy zanim sciagniesz przeczytaj opinie. Ściągaj czyste kopie 1:1 zadne aktywowane itp…

maccow , proszę o zapoznanie się z tą stroną oraz tym tematem, i konkretne nazwanie tematu, oraz zlikwidowanie krzyku. używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

fiesta, poprawiłem- mam nadzieję, że dobrze.

szczepaniak5315 dzięki za info. Szukałem w działach pomocy na stronie Microsoftu, ale nic nie znalazłem :?

Zależy mi na legalności systemu, dlatego specjalnie dopłaciłem do laptopa. A tu taki numer z jakimś trefnym oprogramowaniem. I do tego pełno śmieci nie potrzebnie zainstalowanych. :shock:

Ma ktoś może jeszcze tak samo zrobione jak szczepaniak5315? Czy system jest wtedy na 100% legalny?

Dzięki za wszelkie informacje. =D>

Zamiast ściągać, sugeruję pożyczyć od kogoś znajomego płytkę z systemem i z niej zainstalować podając swój klucz. Sam nie raz tak robiłem i wszystko gra i jest jak najbardziej legalne. Czasami tylko nie chce przejść aktywacja systemu przez neta i trzeba dzwonić, ale to chyba mały problem.

Dokładnie moi przedmówcy wyczerpali prawie już temat ale jeżeli nie masz znajomego z win 7 DVD oryginalnym to najlepszym sposobem na sprawdzenie cz kopia to faktyczne 1:1 jest sprawdzenie sum kontrolnych obrazu który ściągniesz poczytaj o tym i ew. sprawdź. Pamiętaj tylko że Microsoft podaje chyba tylko sumy kontrolne wersji BOX a w sieci są zazwyczaj 1:1 z upgrade płyt producentów a one już maja inne sumy - więc kopia może być ok a sumy już nie :slight_smile: może napisz wątek na forum czy ktoś nie ma pożyczyć/skopiować w Twojej okolicy tego DVD jak nie chcesz się bawić :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam