Jak przeinstalować system?

Kupiłem laptopa Asus z systemem win.8. Ponieważ przez swoje kombinacje go spierdzieliłem chciał bym go przeinstalować. Jak to zrobić? (nie mam płyty iso ani żadnego nośnika ze startem systemu). Chcąc zainstalować od nowa windowsa potrzebny jest klucz gdzie go znaleźć? i w ogóle jak zrobić reinstalację systemu w laptopie w którym był już system lecz nie ma go na płycie CD/DVD

 

System możesz przywrócić do stanu fabrycznego z partycji recovery ukrytej na dysku - po szczegóły odsyłam do instrukcji bądź na stronę producenta.

Możesz także zainstalować go na czysto (np. z pożyczonej płyty), klucz masz zapisany w BIOSie (UEFI) i o ile dobrze pamiętam to system sam go odczyta.

Podczas startu komputera naciskaj pulsacyjnie klawisz F9.Powinien uruchomić się instalator.

Możesz z internetu pobrać odpowiednią wersję twojego Windowsa nagrać na płytkę lub pendrive i zainstalować świeży system. Jeśli nie masz klucza to “wyciągnij” go z biosu (w internecie wiele poradników na ten temat - czytaj cale posty https://www.google.com/search?q=wyciaganie+klucza+z+bios&ie=utf-8&oe=utf-8) to dla swojego bezpieczeństwa i na przyszłość, bo klucz jest zapisany w biosie i wystarczy płyta z odpowiednim win8 i powinien zainstaluje się bez wpisywania klucza. Poczytaj uważnie w internecie!