Jak przeinstalować Vistę?

Cześć.

Jestem zmuszony ponownie zainstalować Vistę HP 64bit. Jednak płyta instalacyjna, którą posiadam nie ma zintegrowanych żadnych Service Packów, a jak wiadomo wyszły już dwa.

Czy w takiej sytuacji mam pobrać oba pliki service packów i instalowac po kolei na świeżo zainstalowaną Vistę :?: Czy może jest jakiś szybszy sposób :?: (trochę czytałem o vLite, ale podobno mogą być problemy no i nie zintegruje drugiego service packa).

Proszę o pomoc

Najwygodniej byłoby instalować system z płyty która posiada zintegrowane Service Packi.

Jeśli nie masz takiej możliwości to po instalacji czystego systemu najpierw instalujesz Service Pack 1 a następnie Service Pack 2. Następnie uruchamiasz Windows Update i instalujesz pozostałe aktualizacje.

Albo włączasz odrazu Windows Update i pobierasz wszystkie dostępne aktualizacje dla systemu.

nie instaluj sp1 i sp2 na czystą viste tylko wgraj najpierw system, potem pobieraj updaty z Windows update aż sp1 będzie dostępny w windows update :slight_smile:

ewentualnie szukaj sobie obrazu visty sp2 oem na necie- link do czystych iso znajdziesz na nece bez większych problemów, potem porównaj sumy md5 obrazu z tymi, które podał ms

@zomo_prl

Możesz mi wytłumaczyć czemu nie można/nie powinno sie na instalować SP czystą viste?

Bo najpierw trzeba zainstalować łatki i aktualizacje.

Wytłumaczę to na podstawie WinXP.

Service Pack 3 zainstalujesz dopiero, gdy zainstalukesz około 14 aktualizacji bezpieczeństwa. Inaczej nie zadziała , a zainstalowany service pack bedzie bezużyteczmy

A jeżeli jest instalowany wcześniej to on się potem “uaktywnia”?

nie zainstalujesz- system Ci nie pozwoli nawet jak pobierzesz sobie z jakiejś strony wcześniej - dostaniesz błąd jakiś tam instalatora. Muisz przed wgraniem SP wgrać kilkanaście łatek koniecznych do wgrania SP. Wiem, że to idiotyczne ale tak już MS wymyślił…

Moim zdaniem to dobre rozwiązanie, bo użytkownik będzie musiał zainstalować aktualizacje i SP w kolejności powiedzmy.: 1.2.3.4.5.6, a nie 1.2.3.6.4.5.

Czyli tak jak powinien. :slight_smile:

ale bardziej racjonalnie i intuicyjnie byłoby gdyby SP1 był instalowalny na czysty RTM a SP2 na system z SP1 a nie najpierw wgrywanie pierdyliarda poprawek by na końcu wgrać tylko kilku megabajtowy SP…