Jak przeinstalować Windowsa 7 32 bit na 64 bit?

Witam , otóż mam na chwilę obecna 32 bity a zachciało mi się 64 ze względu na więcej niż 3,5 GB ram-u . W tym problem że zgrałem 64 na płytkę ale podczas włączania systemu nie mogę zainstalować ale od razu włącza mi się system ( ten 32 ) . I moje pytanie , mam zainstalować system z "pulpitu , mój komputer itd " czy można coś w biosie zmienić , i czy warto w biosie majstrować . Niby coś tam szperałem ale to chyba trudniejsze jak na mnie . Wiec proszę o poradę. ( jeżeli zły dział , proszę o przeniesienie , ) z góry Dziękuję : ) 

Cześć,

 

Wejdź do BIOSu i na liście bootowania ustaw jako pierwszy napęd CD/DVD, zapisz zmiany i uruchom komputer ponownie.

Albo podczas startu komputera, wciśnij klawisz odpowiedzialny za wyświetlenie boot menu, i z listy wybierz nośnik z którego komputer ma wystartować.

Tak tylko zapytam, płyta jest na pewno bootowalna?

bootowana czyli  ? Niby wciskam żeby uruchomił się z płyty ale dalej włącza się system jak gdyby nic .

Cześć,

 

Jeżeli masz taką możliwość sprawdź płytę na innym komputerze.

niestety nie mam . Ale przecież mogę uruchomić instalator przez mój komputer , czy to jednak nie to samo ? 

Nie zainstalujesz tak jak piszesz mając stary uruchomiony. 

Komputer musi być uruchomiony z płyty a nie ze starego systemu.

Przejście z systemu 32 na 64 wiąże się z pełną instalacją od nowa - to nie jest forma aktualizacji czego ty się dopytujesz…

Jeżeli komputer nie potrafi ci się uruchomić z płyty to albo płyta jest nie bootowalna albo w BIOSie nie jest ustawione na uruchamianie z płyty.

 

Na początku napisałeś “Zgrałem 64 na płytę” Zrobiłeś to tak po prostu jakbyś nagrywał zwykłe dane?? Więc taka płyta nie nadaje się do instalacji  u ciebie lub gdyby komputer był pusty.

Twierdzenie że uruchomisz instalatora mając uruchomiony stary system jest najgorszym z możliwych rozwiązań a w Twoim przypadku takie rozwiązanie jest nie wykonalne ze względu na zmianę 32 na 64.

Czyli co mam zrobić ? Jak zbotować tą płyte . Czy może lepiej zformatować partycje ze starym windowsem i wtedy zainstalować 64 . Na prawdę  nie wiem co robić . ? 

Cześć,

 

Na początek upewnić się czy prawidłowo nagrałeś płytę, czyt. czy jest ona bootowalna.

Jeżeli tak, sprawdź czy poprawnie ustawiasz/ wybierasz napęd z którego komputer ma się zabootować.

Spod działającego systemu nie dokonasz formatowania partycji systemowej. To raz, dwa skoro teraz komputer nie startuje poprawnie z płyty to myślisz, że po usunięciu partycji nagle wszystko zacznie samo działać?

Jestem prawie że nowicjuszem więc przepraszam , trochę nie ogarniam ale się staram : ) Czyli mam jeszcze raz odpalić biosa podczas włączania się komputera i ustawić na dvd , a jeżeli nie zadziała ? 

Cześć,

 

Skoro jesteś nowicjuszem to zamiast dokonywać zmian w BIOSie, uruchom po prostu ponownie komputer, wciśnij klawisz odpowiedzialny za wyświetlenie boot menu (stosowna informacja powinna pojawić się na ekranie) a następnie wskaż aby komputer wystartował z płyty.

Jeżeli komputer wystartuje normalnie to prawdopodobnie płyta jest źle nagrana.

Sprawdziłem na 2 “wejściach” od Sata , ( tam w biosie ) efekt jest taki samy , uruchamia się normalnie .

Cześć,

 

Najważniejsze, że problem rozwiązany. Swoją drogą niewiem jaki problem miałeś z nagraniem obrazu systemu na płytę, ale na przyszłość warto wiedzieć, że do takich celów można wykorzystać narzędzia systemowe: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/burn-a-cd-or-dvd-from-an-iso-file