Jak przejmować dzielnicę w GTA: SA bez ingerencji policji

(Rbb1) #1

Czasem strzelanie do “Ballasów” nie kończy się żółtą gwiazdką. Niestety nie jest tak zawsze, a walka z gangiem i policją na raz to chyba lekka przesada. Jak mogę nie “wnerwiać” policji atakując wrogie gangi? Macie jakieś sposoby?

(Drobok) #2

Najlepiej poczekać aż takowej w pobliżu nie będzie. Chodź ja w sumie zawsze se stawałem przy jakimś murku by nie obrywać za każdym razem i szło gładko :slight_smile:

(Rbb1) #3

Najdziwniejsze jest to, że czasem mogłem strzelać przy nich i nic nie robili, tak, jakby oni “chcieli porządku w mieście” przez wyeliminowanie szkodników.

(Drobok) #4

Może zależy od tego kto pierwszy wystrzeli. Nie pamiętam dawno nie grałem :slight_smile:

(OgiX) #5

Nie zależy od tego kto strzeli pierwszy, ale od tego czy SI “zauważy”. To oznacza, że wpływ ma odległość, strona w którą policjant jest zwrócony, dźwięk (pistolet z tłumikiem jest dobrym wyborem do rozpoczynania wojny), ew. skradanie (chyba, tego akurat nie sprawdzałem)… i szczęście, bo SI w grze miała parę błędów (czy może raczej: była okrojona by do uruchomienia nie był potrzebny superkomputer - i miała czasem parę błędów ;)).

Swoją drogą w tej sytuacji przydawał się gang. Jeżeli przy “wywoływaniu” złapiesz “gwiazdkę” to pozwalasz im wybić policjantów, a że wojna gangów chwilę zwykle trwa to skończysz najprawdopodobniej już bez niej.

(Rbb1) #6

Rozpoczęcie… czyli następne strzały mogą być już “głośne”?

(OgiX) #7

Gdy toczy się już wywołana przez ciebie wojna policjanci bardzo często ignorują większość tego co się dzieje. Dodatkowo zmieniony jest mechanizm przyznawania “gwiazdek” i zwykle nawet zupełnie-przypadkowa-likwidacja-policjanta-z-wyrzutni-rakiet nie ma konsekwencji we wzroście “zainteresowania” policji (a przynajmniej nie w takim stopniu jak normalnie, czasem niestety pojedyncza “gwiazdka” zaskoczy… ale stosunkowo szybko zniknie). Niestety jeżeli jakiś policjant jest w twojej okolicy (czy może raczej ty w jego zasięgu) to mimo wszystko raczej zareaguje.

Ogólnie w moim przypadku całkiem nieźle sprawdzał się układ 3 strzały z pistoletu z tłumikiem = 3 head-shoty = wojna gangów i dalej broń której aktualnie miałem ochotę podnieść statystyki.

(Rbb1) #8

Wielkie dzięki za wyczerpującą informację, OgiX :slight_smile: