Jak przejmować dzielnicę w GTA: SA bez ingerencji policji

Czasem strzelanie do “Ballasów” nie kończy się żółtą gwiazdką. Niestety nie jest tak zawsze, a walka z gangiem i policją na raz to chyba lekka przesada. Jak mogę nie “wnerwiać” policji atakując wrogie gangi? Macie jakieś sposoby?

Najlepiej poczekać aż takowej w pobliżu nie będzie. Chodź ja w sumie zawsze se stawałem przy jakimś murku by nie obrywać za każdym razem i szło gładko :slight_smile:

Najdziwniejsze jest to, że czasem mogłem strzelać przy nich i nic nie robili, tak, jakby oni “chcieli porządku w mieście” przez wyeliminowanie szkodników.

Może zależy od tego kto pierwszy wystrzeli. Nie pamiętam dawno nie grałem :slight_smile:

Nie zależy od tego kto strzeli pierwszy, ale od tego czy SI “zauważy”. To oznacza, że wpływ ma odległość, strona w którą policjant jest zwrócony, dźwięk (pistolet z tłumikiem jest dobrym wyborem do rozpoczynania wojny), ew. skradanie (chyba, tego akurat nie sprawdzałem)… i szczęście, bo SI w grze miała parę błędów (czy może raczej: była okrojona by do uruchomienia nie był potrzebny superkomputer - i miała czasem parę błędów ;)).

Swoją drogą w tej sytuacji przydawał się gang. Jeżeli przy “wywoływaniu” złapiesz “gwiazdkę” to pozwalasz im wybić policjantów, a że wojna gangów chwilę zwykle trwa to skończysz najprawdopodobniej już bez niej.

Rozpoczęcie… czyli następne strzały mogą być już “głośne”?

Gdy toczy się już wywołana przez ciebie wojna policjanci bardzo często ignorują większość tego co się dzieje. Dodatkowo zmieniony jest mechanizm przyznawania “gwiazdek” i zwykle nawet zupełnie-przypadkowa-likwidacja-policjanta-z-wyrzutni-rakiet nie ma konsekwencji we wzroście “zainteresowania” policji (a przynajmniej nie w takim stopniu jak normalnie, czasem niestety pojedyncza “gwiazdka” zaskoczy… ale stosunkowo szybko zniknie). Niestety jeżeli jakiś policjant jest w twojej okolicy (czy może raczej ty w jego zasięgu) to mimo wszystko raczej zareaguje.

Ogólnie w moim przypadku całkiem nieźle sprawdzał się układ 3 strzały z pistoletu z tłumikiem = 3 head-shoty = wojna gangów i dalej broń której aktualnie miałem ochotę podnieść statystyki.

Wielkie dzięki za wyczerpującą informację, OgiX :slight_smile: