Jak przejść z trybu awaryjnego do normalnego Problem


(Golsar) #1

Witam wszytkich użytkowników. Umieściłem post w tym dziale gdyż obawiam się iż komputer może być zainfekowany. Mam problem z laptopem asus na którym mam zainstalowany system Vista. Od jakiegoś czasu system bardzo długo się uruchamiał ( około 15 min ), wczoraj chciałem zrobić przywracanie systemu, lecz w normalnym trybie nie udało mi się tego dokonać ( pojawił się komunikat o niemożliwości wykonania przywracania systsemu z powodu utraconych informacji ). Spróbowałem przywrócić system w trybie awaryjnym, samo przywrócenie poszło bez problemu lecz po uruchomieniu w normalnym trybie pojawił się dziwny problem. Grafika działa normalnie w pełnej rozdizelcziości lecz pasek zadań jest taki jak w trybie awaryjnym,nie działa dźwięk i sieć. Kiedy próbuję włączyć dźwięk pojawia się komunikat o niewłączonej usłudze windows audio, kiedy próbuję włączyć usługi od których windows audio jest zależne pojawia się informacja że tych usług nie można włączyć w trybie awaryjnym. ( Wygląd paska zadań i brak możliwości uruchomienia w/w usług wskazywał by na tryb awaryjny). GORĄCA prośba o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Nie chciał bym używać recovery i formatować partycję. Podam scan z OTl Rist Gmer. Jednak gmer nie może dokanać pełnego skanowania gdyż w połowie się wyłącza. http://www.wklej.org/id/747622 ; http://www.wklej.org/id/747625/http://www.wklej.org/id/747626/


(Atis) #2

Z logu z OTL wynika, że system jest uruchomiony w trybie awaryjnym:

Boot Mode: SafeMode with Networking

Naciśnij klawisz z logo Windows + R i do okienka Uruchamianie wpisz: msconfig

W zakładce Rozruch usuń zaznaczenie przy opcji Bezpieczny rozruch.


(Golsar) #3

Uruchomiłem msconfig ale w zakładce " rozruch " nie mam nic zaznaczone ( bezpieczny rozruch ) też nie jest zaznaczony.

Tak mi się własnie wydaje że komputer jest w trybie awaryjnym pomimo iż grafika pracuje w pełnej rozdzielczości. Bo przy próbach uruchamiania usług serv pojawia sie cały czas ten sam kominikat " błąd 1084 tej usługi nie można uruchomić w trybie awaryjnym"

Jak z tego wyjść ?? Prośba o pomoc, bo nie wyobrażam sobie formatu z recovery.


(Atis) #4

Czy w zakładce Ogólne masz zaznaczone Uruchamianie normalne?

Jeżeli jest normalne to spróbuj na chwilę przestawić tryb uruchamiania.

Zaznacz Uruchamianie diagnostyczne i zapisz zmiany klikając Zastosuj.

Po chwili ponownie ustaw na Uruchamianie normalne.


(Golsar) #5

Tak w zakładce Ogólone mam zaznaczone Uruchamianie normalne. Po zaznaczeniu uruchamianie diagnostyczne a po chwili normalne uruchamianie nic się nie dzieje, niestety nadal jest to samo.


(Agatonster) #6

filip1971 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.