Jak przekierować 2 takie same porty na inne IP

Siemka tak jak w temacie mam router a do niego podpięte PS3 i PS4 i chciałbym im otworzyć porty. Jak mam to zrobić skoro obie konsole wykorzystują taki sam port —> 80 i 443 (zarówno UDP jak i TCP). Nie idzie ich wpisać ponieważ wyskakuje błąd o duplikacji portów.

Nie da się czegoś takiego zrobić.

 

Pozdrawiam

AdamW

No więc co zrobić aby te dwa porty były przekierowane zarówno na ps3 jak i ps4? Jakieś pomysły?

Jeśli router oferuje translację portów, to możesz możesz zmienić porty publiczne, ale jeśli host zdalny łączy się na konkretny port, to nie osiągniesz celu. Pisze o otwarciu portów, a potem o przekierowania, a to są dwie różne rzeczy. Porty otwiera się na firewall, a przekierowania robi się dla NAT. Co chcesz dokładnie osiągnąć?

Chcę przekierować porty 80 i 443 dla różnych local ip. Da się to jakoś zrobić? (2 dla ps3 i 2 dla ps4).

 

 

PS: Robal KOMPLETNIE cię nie zrozumiałem po kolei:

 

"jeśli router oferuje translację portów(o co chodzi?), to możesz możesz zmienić porty publiczne(jakie to porty i jak je zmienić?), ale jeśli host zdalny (kto to jest?) łączy się na konkretny port, to nie osiągniesz celu. Pisze o otwarciu portów, a potem o przekierowania, a to są dwie różne rzeczy. Porty otwiera się na firewall, a przekierowania robi się dla NAT. Co chcesz dokładnie osiągnąć?

To co chciałbyś uzyskać jest niemożliwe przy dostępnym jednym publicznym adresie IP.

Czyli nie da się przekierować żadnego portu równocześnie na 2 adresy.

 

Robal pisze, że teoretycznie jest możliwość zamiany portów czyli np. 80 i 443 (publiczne) przekierowujesz na PS3 (80 i 443), zaś 81 i 444 (publiczne) na PS4 (ale również na docelowe 80 i 443). Aczkolwiek jeśli jakaś aplikacja/usługa/cokolwiek będzie się łączyło na port 80 lub 443 to zawsze będzie łączyła się z konsolą PS3. Jeśli zaś możesz połączyć się na inny niż domyślny port (czyli 81 zamiast 80 lub 444 zamiast 443) to wówczas takie przekierowanie z translacją adresów zadziała.

 

Bardziej łopatologicznie tego nie potrafię wytłumaczyć

 

Pozdrawiam

AdamW

Nie da się tego zrobić. Jeden port może być przekierowany tylko na jedno urządzenie.

 

Ale czy to jest na pewno to, co chcesz zrobić? Bo w ten sposób zapewniasz, aby z Internetu dało się bezproblemu podłączyć do portu 80 i 443 na twojej konsoli. Co wydaje się nieco bez sensu, bo twoja konsola raczej nie udostępnia żadnych usług na porcie 80.

 

Zgodnie z tym: http://manuals.playstation.net/document/pl/ps3/current/settings/connecttest.html to w ogóle jest ci potrzebne jedynie przekierowanie portu do rozgrywek wieloosobowych: UDP 3658 (ale też możesz to zrobić tylko dla jednego urządzenia!). A te wszystkie 80, 443, 3478, 3479, 3480, 5223, 8080 oraz UDP: 3478, 3479 muszą po prostu być dostępne dla konsoli - ale nie muszą być przekierowane bezpośrednio do niej, bo nie przychodzą na nie połączenia, a tylko konsola się łączy DO nich.

Chodzi o to czy router oferuje zwykłe przekierowanie czy zmianę adresu wraz ze zmianą portów określonych przez Ciebie, bo NAT zmienia zawsze, a przynajmniej stara się, zawsze tak samo.

 

 

 

Tak jak kolega pisał wyżej, ustawiasz np. port 1024 on będzie tłumaczony na 80 itd.

 

 

Zdalny jak nazwa wskazuje, to urządzenie, które nie działa w twojej sieci. Hostem zdalnym jest też urządzenie w twojej sieci, do którego nie podłączasz się bezpośrednio, ale tu chodzi o urządzenie z internetu.

 

 

Różnica jest taka, że porty otwierasz na firewallu, a przekierowanie robisz na NAT. Oznacza to, że przekierowanie moze być zrobione, ale zapora będzie blokowała porty.

No dobra czyli UDP 3658  mam wstawić do “virtual server” a co z resztą? co mam zrobić?

Daj może zrzut ekranu z routera z virtual server, to Ci powiemy co możesz zrobić, bo tak to się nie dogadamy.

Owszem jest bez sensu, ale było już kilka takich wątków, w których chodzi o problemy z łączenie się do siecie Playstation. Możliwe, że tu jest nawiązywane połączenie peer-to-peer.

Zrzut dałem wcześniej----chciałbym aby PS3 miało IP 192.168.1.120 natomiast PS4  192.168.1.130.

Edytowałeś po napisaniu mojego postu, więc wcześniej nie było zrzutu, gdy napisałem post, ale mniejsza o to.

Tu się odbywa transalcja portów (PAT). NAT domyślnie odpowiada za tłumaczenie adresów IP, czyli x.x.x.x zamienia na y.y.y.y, przechowuje to w swojej pamięci i potem robi tłumaczenie odwrotne dla połączeń przychodzących z połączeń nawiązanych (już mniejsza o szczegóły). Zaś PAT polega na transalcji portów (domyślnie NAT nie zamienia portów, a przynajmniej jeśli nie musi, np. x.x.x.x:34000 zamienia na y.y.y.y:34000, ale jeśli dwa hosty korzystają z tego samego portu zamienia jeden na 34000, a drugi na 34001, aby rozróżnić komputery), czyli port 80 zamienia na 1024. Przykład, masz usługę na porcie 80, PAT wysyła pakiety do internetu z portem nie 80, a 1024 i odpowiedź idzie na 1024, a PAT zamienia to na 80.

Musisz mieć router, który posiada PAT. Ze zrzutu wynika, że twój router takie opcji nie posiada. Widzę, że masz router adsl i ma trochę ubogie opcje, więc za bardzo na tym nie podziałasz. Pokaż jeszcze co masz w zakładce VLAN.

Oto zrzut VLAN (ale tutaj chyba nic nie ma)—> http://ifotos.pl/zobacz/routerpng_eshnsxh.png/

 

 

 

PS: Roobal looknij PW :wink:

Co to znaczy?

To znaczy, że raz pakiety trafiają do PS3, a raz do PS4.

No dobra ale takie same porty są otwarte na obu konsolach racja?