Jak przekierować 2 takie same porty na inne IP

(Spider103) #1

Siemka tak jak w temacie mam router a do niego podpięte PS3 i PS4 i chciałbym im otworzyć porty. Jak mam to zrobić skoro obie konsole wykorzystują taki sam port ---> 80 i 443 (zarówno UDP jak i TCP). Nie idzie ich wpisać ponieważ wyskakuje błąd o duplikacji portów.

(Awiechoczek) #2

Nie da się czegoś takiego zrobić.

Pozdrawiam

AdamW

(Spider103) #3

No więc co zrobić aby te dwa porty były przekierowane zarówno na ps3 jak i ps4? Jakieś pomysły?

(roobal) #4

Jeśli router oferuje translację portów, to możesz możesz zmienić porty publiczne, ale jeśli host zdalny łączy się na konkretny port, to nie osiągniesz celu. Pisze o otwarciu portów, a potem o przekierowania, a to są dwie różne rzeczy. Porty otwiera się na firewall, a przekierowania robi się dla NAT. Co chcesz dokładnie osiągnąć?

(Spider103) #5

Chcę przekierować porty 80 i 443 dla różnych local ip. Da się to jakoś zrobić? (2 dla ps3 i 2 dla ps4).

PS: Robal KOMPLETNIE cię nie zrozumiałem po kolei:

"jeśli router oferuje translację portów(o co chodzi?), to możesz możesz zmienić porty publiczne(jakie to porty i jak je zmienić?), ale jeśli host zdalny (kto to jest?) łączy się na konkretny port, to nie osiągniesz celu. Pisze o otwarciu portów, a potem o przekierowania, a to są dwie różne rzeczy. Porty otwiera się na firewall, a przekierowania robi się dla NAT. Co chcesz dokładnie osiągnąć?

(Awiechoczek) #6

To co chciałbyś uzyskać jest niemożliwe przy dostępnym jednym publicznym adresie IP.

Czyli nie da się przekierować żadnego portu równocześnie na 2 adresy.

Robal pisze, że teoretycznie jest możliwość zamiany portów czyli np. 80 i 443 (publiczne) przekierowujesz na PS3 (80 i 443), zaś 81 i 444 (publiczne) na PS4 (ale również na docelowe 80 i 443). Aczkolwiek jeśli jakaś aplikacja/usługa/cokolwiek będzie się łączyło na port 80 lub 443 to zawsze będzie łączyła się z konsolą PS3. Jeśli zaś możesz połączyć się na inny niż domyślny port (czyli 81 zamiast 80 lub 444 zamiast 443) to wówczas takie przekierowanie z translacją adresów zadziała.

Bardziej łopatologicznie tego nie potrafię wytłumaczyć

Pozdrawiam

AdamW

(mktos) #7

Nie da się tego zrobić. Jeden port może być przekierowany tylko na jedno urządzenie.

Ale czy to jest na pewno to, co chcesz zrobić? Bo w ten sposób zapewniasz, aby z Internetu dało się bezproblemu podłączyć do portu 80 i 443 na twojej konsoli. Co wydaje się nieco bez sensu, bo twoja konsola raczej nie udostępnia żadnych usług na porcie 80.

Zgodnie z tym: http://manuals.playstation.net/document/pl/ps3/current/settings/connecttest.html to w ogóle jest ci potrzebne jedynie przekierowanie portu do rozgrywek wieloosobowych: UDP 3658 (ale też możesz to zrobić tylko dla jednego urządzenia!). A te wszystkie 80, 443, 3478, 3479, 3480, 5223, 8080 oraz UDP: 3478, 3479 muszą po prostu być dostępne dla konsoli - ale nie muszą być przekierowane bezpośrednio do niej, bo nie przychodzą na nie połączenia, a tylko konsola się łączy DO nich.

(roobal) #8

Chodzi o to czy router oferuje zwykłe przekierowanie czy zmianę adresu wraz ze zmianą portów określonych przez Ciebie, bo NAT zmienia zawsze, a przynajmniej stara się, zawsze tak samo.

Tak jak kolega pisał wyżej, ustawiasz np. port 1024 on będzie tłumaczony na 80 itd.

Zdalny jak nazwa wskazuje, to urządzenie, które nie działa w twojej sieci. Hostem zdalnym jest też urządzenie w twojej sieci, do którego nie podłączasz się bezpośrednio, ale tu chodzi o urządzenie z internetu.

Różnica jest taka, że porty otwierasz na firewallu, a przekierowanie robisz na NAT. Oznacza to, że przekierowanie moze być zrobione, ale zapora będzie blokowała porty.

(Spider103) #9

No dobra czyli UDP 3658  mam wstawić do "virtual server" a co z resztą? co mam zrobić?

(roobal) #10

Daj może zrzut ekranu z routera z virtual server, to Ci powiemy co możesz zrobić, bo tak to się nie dogadamy.

Owszem jest bez sensu, ale było już kilka takich wątków, w których chodzi o problemy z łączenie się do siecie Playstation. Możliwe, że tu jest nawiązywane połączenie peer-to-peer.

(Spider103) #11

Zrzut dałem wcześniej----chciałbym aby PS3 miało IP 192.168.1.120 natomiast PS4  192.168.1.130.

(roobal) #12

Edytowałeś po napisaniu mojego postu, więc wcześniej nie było zrzutu, gdy napisałem post, ale mniejsza o to.

Tu się odbywa transalcja portów (PAT). NAT domyślnie odpowiada za tłumaczenie adresów IP, czyli x.x.x.x zamienia na y.y.y.y, przechowuje to w swojej pamięci i potem robi tłumaczenie odwrotne dla połączeń przychodzących z połączeń nawiązanych (już mniejsza o szczegóły). Zaś PAT polega na transalcji portów (domyślnie NAT nie zamienia portów, a przynajmniej jeśli nie musi, np. x.x.x.x:34000 zamienia na y.y.y.y:34000, ale jeśli dwa hosty korzystają z tego samego portu zamienia jeden na 34000, a drugi na 34001, aby rozróżnić komputery), czyli port 80 zamienia na 1024. Przykład, masz usługę na porcie 80, PAT wysyła pakiety do internetu z portem nie 80, a 1024 i odpowiedź idzie na 1024, a PAT zamienia to na 80.

Musisz mieć router, który posiada PAT. Ze zrzutu wynika, że twój router takie opcji nie posiada. Widzę, że masz router adsl i ma trochę ubogie opcje, więc za bardzo na tym nie podziałasz. Pokaż jeszcze co masz w zakładce VLAN.

(Spider103) #13

Oto zrzut VLAN (ale tutaj chyba nic nie ma)---> http://ifotos.pl/zobacz/routerpng_eshnsxh.png/

PS: Roobal looknij PW :wink:

(roobal) #14

(Spider103) #15

Co to znaczy?

(roobal) #16

To znaczy, że raz pakiety trafiają do PS3, a raz do PS4.

(Spider103) #17

No dobra ale takie same porty są otwarte na obu konsolach racja?