Jak przekierować porty w routerze Livebox 2?

Witajcie,
Chciałem przeprowadzić test aplikacji, którą tworzę (czat TCP/IP) łącząc się z jej serwerem spoza LANu. Konieczne było do tego ustawienie przekierowania portów, niestety Livebox nie chce współpracować. Oto kroki, które kolejno podejmowałem:

1). Jako, że w ramach Liveboxa nie mam przydzielonego stałego publicznego IP, utworzyłem sobie DDNS korzystając z usług NO-IP:

2). Przydzieliłem statyczne IP komputerowi-serwerowi:

3). Następnie utworzyłem zasadę przekierowania portów:

4). Dodałem odpowiednie reguły w zaporze routera:


5). Dodałem odpowiednią regułę w zaporze komputera-serwera (zapora sterowana przez McAfee Total Protection):

6). Przeprowadziłem test na otwarcie portu tutaj:
portscan

i tutaj:
portscan2

Kilkukrotnie zmieniałem porty, całkowicie wyłączałem zaporę komputera-serwera. Zawsze to samo: port zamknięty.
Kilka lat temu przekierowywałem porty na Liveboxie i nie było takich problemów. Pomyślałem sobie jeszcze: “Cholera, może coś pochrzaniłem, zobaczę poradnik od Orange’a na YouTubie”. W filmiku oczywiście żadnych nowości nie było. Nie mam pojęcia, co nie działa :frowning:

Liczę na Waszą pomoc :slight_smile:
Z góry dzięki

Pierwsze co nie zrobiłeś to ustawienie NAT/PAT,masz tu instrukcję jak przekierować porty w Livebox 2:https://www.orange.pl/kid,4002313550,id,4002317333,title,Livebox-20-przekierowanie-portow-,helparticle.html?selectedTerminal=Livebox+2.0&selectedProducer=Livebox&containerShortName=is_b2c

Twoj ISP nie zrezygnował ze zmiennych IP na rzecz CGNAT w ramach oszczedzenia ostatnich adresów IP? Jesteś pewny, że masz publiczne IP?

Wszystko było dobrze skonfigurowane. Livebox musiał się zawiesić (co zdarza mu się nierzadko), bo po restarcie wszystko załapało.

Czyżby? To spójrz na punkt 3. mojego posta.

1 polubienie