Jak przekierować porty?

Witam.

Posiadam router Pentagram Cerberus 6367 z modemem Huawei E160E (3G Orange Business Everywhere . Router łączy się z internetem bez problemu. Komputer łączy się z routerem poprzez kartę WiFi.

Chciałbym obserwować obraz z kamer w dowolnym komputerze przez internet. Posiadam rejestrator cyfrowy BCS DVR 0804LE-AS. Gdy podłączę go do komputera poprzez kabel LAN to wpisujac adres IP w przegladarce wszystko dziala. Nie potrafie tylko przekierować jakoś by dało się oglądać obraz przez adres dns (nazwa.dyndns-remote.com)

Adres mojego routera to : 192.168.1.100

Adres mojego rejestratora to: 192.168.1.102

Adres mojego kompa to chyba: 192.168.1.101

Maska routera to chyba: 255.255.255.255

  1. Co należy wpisać w Virtual Server w routerze? Jakie porty, adresy? (do wpisania od … do … oraz adres IP 192.168.1. …)

  2. Które adresy DNS wpisać w routerze? Dostawcy internetu (Orange) czy swoj ? (mozna wpisac tylko dwa adresy)

  3. Który adres IP wpisać w swoim koncie na dyndns.com ?

  4. Jaki adres IP, brame, maske, port HTML, port1, port2 wpisac w rejestratorze? (IP jest wpisane 192.168.1.102 ,maska to 255.255.255.0, brama to 192.168.1.27, port 1 to 80 port 2 to 37777 port 3 to 37778)

  5. Jaki wpisać adres DNS1, DNS2 oraz PrivateDNS ?

  6. Czy zaznaczać opcje w rejestratorze: Priorytet LAN, DHCP, Private DNS ?

Szukam od kilku dni na necie, pytam znajomych, jednak straciłem tylko kilkanaście godzin i nic :frowning:

Dziękuję z góry za odpowiedzi

  1. Porty musisz wpisać takie jakie nadaje ten BCS DVR 0804LE-AS (domyślam się że są to te z pkt. 4: 80, 37777, 37778) i jego adres IP. Najlepiej jak byś dał BCS DVR 0804LE-AS stały adres IP.

  2. Adresy dns wpisz te które dostaniesz na dyndns-remote.com

  3. Wpisz adres zewnętrzny (ten który dostajesz od orange, nie prywatny 192.168.1.x)

  4. Te dane co wpisałeś to już były wprowadzone automatycznie ? Jak coś to wpisz IP te które ustalisz na stałe w 1 punkcie. Bramę, maskę i porty tą co sobie pobrał.

  5. Gdzie to chcesz wpisać ?

  6. Niestety nie wiem dokładnie o co tu chodzi (nie korzystałem z takiego urządzenia, jak byś mógł do daj screena)

Dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

  1. na dyndns-remote.com nie dają żadnych adresów. A Moj adres nazwa.dyndns-remote.com to adres DDNS a nie DNS :frowning:

  2. tylko jak sprawdzic adres zewnwtrzny? probowalem na stronie whatmyip i podal mi taki sam publiczny adres jaki ma modem z routera

  3. W rejestratorze dane uzupełniły się same po wciśnięciu DHCP i połączeniu poprzez przeglądarke

  4. Wpisuje się to w rejestratorze

Po wejściu na stronę nazwa.dyndns-remote.com z komputera, który łączy się z internetem poprzez mój router wszystko działa, natomiast po wejściu na tą stronę z innego dostępu do neta np. w domu przeglądarka wyświetla, że nie może otworzyć strony. Jeśli chodzi o kompa w domu to na 100% jest poprawnie skonfigurowany

Czy w routerze wypełniałeś dynamicDNS ? Jeśli nie to wypełnij

Service Provider : www.dyndns.com

My Host Name : twojanazwa.koncow.ka

Username : (nazwa użytkownika DynDns)

Password : (hasło DynDns)

Potem login albo enable jeśli jest. Potem sprawdź łącząc się z domu.

Problem rozwiazany. Porty jakie należało przekierować to:

37777 do 37777 TCP IP 192.168.1.101

80 do 80 TCP IP 192.168.1.101

Ustawienia w rejestratprze:

port TCP : 37777

port HTTP: 80

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA