Jak przekonać lamerów do standardów? :)

(Harry127) #1

Muszę nauczyć grupkę osób HTMLa, a chcę to zrobić zgodnie z nowszymi standardami, tj. HTML 5. Jednak oni nie chcą stosować CSSa i w ogóle dostosowywać się do zaleceń, bo przecież stare znaczniki, takie jak CENTER, BASEFONT i inne nadal działają, więc w ich mniemaniu nie ma potrzeby utrudniania sobie życia.

Jakieś sugestie, jak ich przekonać do mojego punktu widzenia? A może to ja myślę błędnie? :wink:

PS To nie mają być na razie jakieś bardzo zaawansowane strony, tylko proste, do nauki. Mimo to chciałbym trzymać się wyznaczonych przez W3C standardów.

(Drobok) #2

HTML5 jeszcze dobrze nie wszedł więc nie widziałbym sensu uczenia go nowicjuszy tak samo z resztą css3. Jeśli coś będzie u standaryzowane i będzie to działać na wszystkich przeglądarkach to będzie się można tego uczyć ;p

A co do tematu każ im zrobić najlepszą stronkę jaką potrafią w samym html ty zrób za pomocą html i css i pokaż im różnicę w przejrzystości kodu, oraz łatwości i szybkości zmian w już istniejącym kodzie.

(Wojtekbogocki) #3

Wg. mnie zanim zdążysz ich nauczyć 5-tki to przeglądarki będą już ją w pełni obsługiwały. :slight_smile: Co do reszty zgodzę się z kolegą wyżej.

(Uzi123) #4

Niech zrobią 10 (100 w zależności od poziomu lamerskosci) podstron tej samej strony. Tekst niech będzie taki jak sobie zamarzą. Każdy akapit z wielkiej litery z wcięciem, możesz dorzucić jakieś obramowanie itp. Trzeba to tak pomyśleć, aby kod w html wyglądał jak jedna wielka sieczka, a później im pokaż jak to zrobić przy pomocy CSS.

(Mariuszs) #5

Praktyczne użycie pseudoelementu :first-letter. :smiley:

(Monczkin) #6

harry127 , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978