Jak przekonać lamerów do standardów? :)

Muszę nauczyć grupkę osób HTMLa, a chcę to zrobić zgodnie z nowszymi standardami, tj. HTML 5. Jednak oni nie chcą stosować CSSa i w ogóle dostosowywać się do zaleceń, bo przecież stare znaczniki, takie jak CENTER, BASEFONT i inne nadal działają, więc w ich mniemaniu nie ma potrzeby utrudniania sobie życia.

Jakieś sugestie, jak ich przekonać do mojego punktu widzenia? A może to ja myślę błędnie? :wink:

PS To nie mają być na razie jakieś bardzo zaawansowane strony, tylko proste, do nauki. Mimo to chciałbym trzymać się wyznaczonych przez W3C standardów.

HTML5 jeszcze dobrze nie wszedł więc nie widziałbym sensu uczenia go nowicjuszy tak samo z resztą css3. Jeśli coś będzie u standaryzowane i będzie to działać na wszystkich przeglądarkach to będzie się można tego uczyć ;p

A co do tematu każ im zrobić najlepszą stronkę jaką potrafią w samym html ty zrób za pomocą html i css i pokaż im różnicę w przejrzystości kodu, oraz łatwości i szybkości zmian w już istniejącym kodzie.

Wg. mnie zanim zdążysz ich nauczyć 5-tki to przeglądarki będą już ją w pełni obsługiwały. :slight_smile: Co do reszty zgodzę się z kolegą wyżej.

Niech zrobią 10 (100 w zależności od poziomu lamerskosci) podstron tej samej strony. Tekst niech będzie taki jak sobie zamarzą. Każdy akapit z wielkiej litery z wcięciem, możesz dorzucić jakieś obramowanie itp. Trzeba to tak pomyśleć, aby kod w html wyglądał jak jedna wielka sieczka, a później im pokaż jak to zrobić przy pomocy CSS.

Praktyczne użycie pseudoelementu :first-letter. :smiley:

harry127 , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978