Jak przekonwertować film avi programem FormatFactory 2.60

Witam, jak przekonwertować film avi programem FormatFactory 2.60 aby zmienić szerokość obrazu? Nagrane filmy nie są wyświetlane na całej szerokości telewizora są pasy po bokach o grubości około 5cm co mnie strasznie denerwuje :-(.

Czy da się coś z tym zrobić?

Zależy do jakiego standardu i jakim kodekiem, zrób sobie próby (nagrania po kilka minut) i wybierz to co będzie najlepsze (dla Ciebie)

Ok ale jak to zrobić tym programem?

Jaki masz system, zainstalowane kodeki ?

Mogłeś pisać w tym temacie :

jak-zwiekszyc-szerokosc-filmu-avi-t447633.html

System XP kodeki zainstalowane.

ok, z avi ale do …

Do avi tylko tak aby wyświetlany obraz był na całej szerokości telewizora, bo jak już pisałem niektóre nagrane filmy po otworzeniu w odtwarzaczu dvd są wyświetlane ale nie na całej szerokości TV (są czarne pasy po bokach o grubości niecałe 5cm).

kliknij - wszystko do avi - dodaj plik - ustawienia wyjściowe - (otwórz pasek) wysoka jakość i rozmiar, ustaw co chcesz albo w okienku wartość kliknij na rozmiar video otwórz pasek i się pobaw. pozdro

Dzięki, tylko jak ustawić aby było dobrze? Może ktoś już się bawił tym programem jeśli tak to proszę o pomoc.

no nie, kolego, liczysz na gotowca ? [-X

górale powiadają - " jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz "

“zrób sobie próby i wybierz to co będzie najlepsze”

  • ale jakie :?:

Dzięki, w wartości standardowe to jakie to są? Czy muszę tam coś zmieniać?

Mam wersję 2.45 i w zakładce “Ustawienia wyjściowe” jest opcja “Strumień Video” a tam “Aspekt”

Aspekt - to właśnie ustawienia formatu obrazu (Automatic, Fully Expand, 4:3 - telewizja, 16:9 - wersja kinowa, 3:2, 5:4)

Teraz weź np. dowolny teledysk (lub inny krótki film) i pokombinuj z tym ustawieniem (tak jak Ci się będzie podobało).

Sorry ale filmu nie dam rady Ci zrobić :smiley: :smiley: :smiley:

Dzięki ale nie wiem co wybrać z rozwijanej tabeli w ustawieniach wyjściowych :frowning: jest dojść dużo tego i żeby sprawdzić po zmianie to muszę nagrać na płytę czy jest jakiś inny sposób? Pytam bo osobiście to nie posiadam nagrywarki muszę jeździć do znajomego :-(.

Na dole masz opcję zapisu do folderu - nie musisz biegać do kogokolwiek i zaraz nagrywać. Zapisujesz w folderze, potem kopiujesz na np.USB HDD i wtedy spokojnie idziesz do kumpla nagrać (albo on przychodzi z nagrywarką do Ciebie). Poza tym to lepsze jak chcesz popróbować różnych ustawień formatów Video.

Dzięki ale co konkretnie wybrać z rozwijanej listy w ustawieniach wyjściowych?

Dodam że mam pożyczoną taką płytę na której są filmy w formacie 2,35:1 (sprawdziłem programem media info)i po otworzeniu ich na dvd wszystko jest ok obraz jest na całej szerokości tv.

Może jest na forum jakiś maniak filmowy który mógłby mi pomóc bardzo byłbym wdzięczny.