Jak przełączyć domyślną kartę graficzną?

Witam,
mam problem z przełączeniem domyślnej karty graficznego do której byłby stale podłączony monitor i wyświetlał obraz.
Posiadam kartę Nvidia GeForce GTX960 4gb Gigabyte. Dzisiaj dorzuciłem starą kartę też Nvidi GT610. Chciałbym, aby system korzystał z karty GT610, a GTX960 była używana tylko do renderinu w blenderze.
Gdzieś na necie znalazłem informacje, że można przełączyć karty w panelu Nividii -> zarządzenie ustawieniami 3D -> preferowany procesor graficzny, ale u mnie tej opcji nie ma :confused:

Posiadam system Windows 7 home, płyta główna MSI B150M Mortar, B150.

Może ktoś zna sposób jak przełączyć domyślną kartę graficzną na GT610 ?

Dodam, że system widzi drugą kartę gt610 w menedżerze urządzeń. Sterowniki mam zaktualizowane.

Tu chodzi o Optimusa. To jest dla notebooków gdzie masz integrę Intela i dodatkowo gpu nvidii.

Tak nie da rady i trochę bez sensu? po co? wszystko możesz zrobić na GTX 960.

Żeby odciążyć GTX960 i użyć ją w 100 do renderingu, a dzięki GT610 mógłbym używać spokojnie system bez żadnych zacięć podczas renderowania.

No to tak raczej nie da rady?

Blender posiada w ustawieniach wybór karty graficznej, która ma być użyta do renderowania. Tylko czy w systemie Windows można zmienić domyślną kartę, która ma wyświetlać obraz z systemu ? teraz jak podłącze przewód DVI do GT610 to monitor nic nie wyświetla :frowning:

Bo bios aktywną kartę ustawił na główną (pierwszą) PCIE, a reszta jest nieaktywna.

Wejdź do biosu i ustaw jak da radę? aby były aktywne wszystkie karty grafiki i zapisz bios Save.

Robisz na własną odpowiedzialność - instrukcja do płyty i działaj.

Dzięki, po pracy będę działał.

Niestety nie udało mi się znaleźć opcji włączania drugiej karty w biosie, ale zauważyłem, że jak podłącze do tego samego monitora z drugiej karty przewód DVI to wyświetla samą tapetę bez ikon i paska :confused:

Chyba się poddaje. Nie będę dalej brnął w ten temat i pozostanę przy jednej karcie graficznej.

Dziękuje.

W biosie opcja auto w tej pozycji i jak nie ruszy nie co sobie głowy zawracać. Strona 41 instrukcji.

PEG X - Max Link Speed [Auto]
Sets PCI Express protocol of PCIe x16 slots for matching different installed
devices.
[Auto] This item will be configured automatically by BIOS.
[Gen1] Enables PCIe Gen1 support only.
[Gen2] Enables PCIe Gen2 support only.
[Gen3] Enables PCIe Gen3 support only.

http://download.msi.com/archive/mnu_exe/E7972v2.0.zip

I albo ruszy, albo nie.

Sory za późną odpowiedź. Niestety mam od początku na auto. Myślałem, że w systemie będzie można bez problemu przełączyć kartę. Zamykamy temat.