Jak przełączyć dźwięk z gniazda audio na głośniki w rejestrz

Nie jestem pewien czy dobry dział wydał mi się odpowiednia, jeśli nie proszę o poprawnie, z góry dziękuje.

Mam uszkodzone gniazdo audio co powoduje że nie mam dźwięku w głośnikach (Realtek) kiedyś znalazłem klucz do rejestru systemowego który pozwalał włączyć/wyłączyć głośniki a sygnał w gnieździe był dalej (coś mniej więcej jak tu http://forum.purepc.pl/topic/334469-por … -hd-audio/) tylko że w tym co znalazłem w kluczy wybierało się 0 lub 1 by wyłączyć/włączyć głośniki, niestety strona jak i klucz zaginęły mi gdyby ktoś wiedział jak to zrobić będę bardzo wdzięczny, bo przeszukałem ile mogłem i nic nie znalazłem.

Jeśli masz zepsute gniazdo, to nie da się go naprawić od tak w rejestrze, jak już to wymieniając panel I/O.

Realtek to karta dźwiękowa a nie głośniki.

Dokładnie to uszkodzony jest tranzystor, odpowiadający za wyłączenie/włączenie głośników. Jak mówię ostatnio znalazłem klucz który pozwalał na włączenie/wyłączenie głośników (a sygnał dalej był w gnieździe audio) niestety zgubiłem go a pozwalał mi on na słuchanie dźwięku w głośnikach.

Tobie chodzi o remapowanie gniazd czy coś w tym stylu ? Chcesz puścić wyjście na innym gnieździe ? Nie o któryś z tych tematów Ci chodzi ? http://www.sevenforums.com/sound-audio/ … s-fix.html , http://www.reaper-x.com/2012/02/13/how- … cks-ports/

Chodzi mi by włączyć głośniki wbudowane w laptopa, posiadam tylko dwa gniazda jack (audio i mic) a chcę by mimo że sygnał będzie płynął do gniazda audio włączyć wbudowane głośniki.

OKI chyba już łapię, nie chodziło czasem o klucz ? :

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\MMDevices\Audio\Render{guid głośników}

http://social.msdn.microsoft.com/Forums … cc-program

Na pewno to nie jest ten sam klucz który miałem kiedyś u mnie wygląda to tak:

wjc3.jpg

Który klucz powinienem wybrać i na jaką wartość zmienić?

Musisz namierzyć GUID Głośników, nakliknij Properties, u mnie to wygląda tak :

Przechwytywanie_JPG_300x300_q85.jpg

Co trzeba by było zmienić… :-k , trzeba polegać na Twojej pamięci wzrokowej :mrgreen:

Witam

w związku z tym że ciężko znaleźć na necie informacje jak i dużo osób pyta na różnych forach o zmiany w rejestrze co do włączenia głośników i panelu audio, poniżej zamieszczam klucz który trzeba zmienić:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E96C-E325-11CE-BF­C1-08002BE10318}\0000\Settings\ForceDisa­bleJD

 

klikamy PPM na “ForceDisableJD” i ustawiamy opcję z 00 na 01. Restart komputera i cieszymy się dźwiękiem na panelu audio jak i w głośnikach laptopa.