Jak przełączyć kartę graficzna z zintegrowanej na dedykowana w grze Fortnite?

Witam. Zakupiłem wczoraj laptopa Acer Nitro 5. Posiada on: amd ryzen 5 2500u, radeon rx 560x (4gb) oraz 8gb ram. Mam mały problem, a mianowicie, laptop nie chce włączyć dedykowanej karty graficznej w grze Fortnite. Wchodziłem w ustawienia karty Radeon, ustawiłem dedyka dla kilku gier: Rocket League ; CSGO ; The Forest. I jest okay. Gry działają w ust najwyzszych w full hd na przyzwoitym klatkarzu. Natomiast ustaw. karty Radeon nie pozwalają na wybranie karty ded dla Fortnite. Po prostu nie jest tam pokazany fortnite w ostatnich uruchamianych programach, włączonych programach i przez to nie mam jak tego zmienić. Jakieś pomysły? Mam system Windows 10.

A jak prawym myszy klikasz na skrócie to nie masz tam opcji uruchomienia na określonej karcie graficznej?

1 polubienie

Przełączenie kart graficznych działa automatycznie (bez Twojego udziału),a karta zintegrowana wyświetla wyniki na ekranie pobrane z dedykowanej karty graficznej. Jeśli się nie chce przełączyć lub uruchomić gry uaktualnij sterowniki do karty amd.(ze strony www amd)

Takie coś posiada intel ;/ Nie mam tego

Nadal działa integra

Zmieniasz to w ustawieniach sterowników i/lub planie zasilania.