Jak przełączyć kartę graficzną

Jestem w posiadaniu lapka HP dv7. Teraz mi działa na Intel HD 3000, ale chce przełączyć na Radeona :slight_smile: Jak to zrobić ?

Gdy odpalisz grę/wymagającą grafikę 3d karta powinna się niezauważalnie przełączyć sama.

Tak, o ile jest włączona opcja że automatycznie, ale podejrzewam, że w większości tak jest, włacz gierkę jakąś bardziej wymagającą i zobacz.

No tylko że jest to gra Minecraft i tam niema szans by się uruchomiła automatycznie. Zbytnio nie mam już pomysłów co zrobić, nawet wyłączyłem Intela na chwilę to ekran zrobił się taki duży :smiley:

Dodane 03.09.2012 (Pn) 19:47

No tylko że jest to gra Minecraft i tam niema szans by się uruchomiła automatycznie. Zbytnio nie mam już pomysłów co zrobić, nawet wyłączyłem Intela na chwilę to ekran zrobił się taki duży :smiley:

Jako że DV7 jest od metra i ciut ciut - napiszę baaardzo ogólnie: HP wydał aktualizację BIOSu poprawiającą (w zasadzie: naprawiającą) działanie opcji switchable graphics. Należałoby więc sprawdzić aktualizację BIOSu, zaaplikować ją, a następnie zmienić w BIOSie opcję “Switchable graphics” z “Dynamics” na “Fixed”.

Ah… no i widzisz… nawet intel hd 3000 spokojnie utrzyma minecrafta, problemem jest wydajność procesora oraz pamięć przeznaczona dla wirtualnej maszyny tworzonej dla uruchomienia minecrafta. Najlepiej dodaj sobie nieco więcej pamięci dla maszyny poprzez Panel sterowania -> Java -> java -> View -> i dodaj parametr dla pozycji w zakładce user: “javaw -Xmx[ilość max ramu]m -Xms[ilość in ramu]m” (bez " "). Dobrym sposobem jest także dogranie Optifine za pomocą mcpatcher’a.