Jak przełączyć się na tryb użytkownika na prawach Admina?

Posiadam konto w systemie Win XP w randze zwykłego użytkownika z ograniczeniami, a zadania administracyjne realizuję z prawokliku myszy na plik opcją Uruchom jako… Za każdym razem gdy coś instaluję lub uruchamiam muszę klikać na tę opcję i wykonywać całą tę procedurę. Jest to owszem czynność bezpieczna, ale zarazem też nieco monotonna i kłopotliwa, nie chcę tego.

Dlatego zapytuję czy i jak mogę zmienić ten stan rzeczy tak aby zachować status Konta zwykłego usera, natomiast funkcje Administratora realizować automatycznie. Nie wiem czy to jest właśnie tak możliwe ani czy to się tak nazywa, ale chodzi chyba o Konto użytkownika na prawach Administratora. I to jest właśnie moje pytanie jak przełączyć się na Konto użytkownika na prawach Administratora?

Zmienić uprawnienia możesz przez ppm na mój komputer->zarządzaj->użytkownicy i grupy, ewentualnie start_>uruchom->control userpasswords2…

Opcje, o których mówisz są chyba w innym systemie niż mój. Ja wiem gdzie mogę zmienić te uprawnienia. M.in. w controluserpasswords2.

A tak bardziej konkretnie jeśli można…

W XP tez jest taka opcja, no chyba, ze masz HE.

Nie - mam XP Pro. Dobrze to gdzie zmienić te opcje to już wiemy. Ale mi chodzi o to jak przełączyć się z utworzonego na domyślne konto zwykłego usera z uprawnieniami Admina ?

Jak dokładniej krok po kroku to wykonać ?

Wchodzisz w to control user passwords, klikasz na swoje konto, klikasz proporties,przechodzisz na zakladke membership i tam masz mozliwosc zmiany uprawnien.

Chodzi ci o to tak ?

No i co ja mam tam wybrać by przejść na domyślne konto zwykłego usera z uprawnieniami Admina ?

No, teraz zaznaczasz inne, wyierasz administrator, zastosuj, ok i już masz administratora.

Dobrze, ale ty mówisz chyba o utworzonym koncie usera , a mi chodzi o to jak przejść na domyślne konto usera z prawami Administratora?