Jak przenieś partycję recovery na inny dysk

(maniek30dg) #1

Witam, mam laptopa z orginalnym windowsem i partycją recovery, problem polega na tym że chcę wymienić dysk na większy i przenieś partycję recovery na drugi dysk, proszę o porady jak i czym to zrobić.

(ttomas) #2

Czasami w oprogramowaniu producenta laptopa jest coś ala tworzenie dysku recovery na płytę. Możesz to uczynić i będziesz miał oryginalną płytę instalacyjną. 

W nowszych laptopach z systemem oem klucz licencyjny jest zapisany w biosie, więc wystarczy jakikolwiek nośnik z odpowiednim systemem.

Kolejna opcja to klonowanie partycji recovery za pomocą któregoś programu do klonowania, jest ich sporo do googlowania. Po zrobieniu kopii można ją odtworzyć z płytki bootowalnej stworzonej za pomocą tego programu.

(maniek30dg) #3

Chcę to tak zrobić żeby można było w razie awarii systemu zainstalować go z tej partycji recovery po ponownym uruchomieniu i wciśnięciu klawisza F9, program jaki posiadam to EASEUS Partition Master 9.1 czy takim programem to zrobię tak aby zadziałał klawisz F9?

(ttomas) #4

Nie używałem jeszcze EASEUS Partition Master ale wygląda na to że można to zrobić w nim. http://www.easeus.com/partition-manager-guide/disk-clone.html

Podłączasz nowy dysk w zewnętrznej obudowie na usb i klonujesz partycja recovery.

(maniek30dg) #5

Tylko ten nowy dysk jest jeszcze nie używany, po podłączeniu formatować go?

(ttomas) #6

Program powinien Cie poprowadzić jak podłączysz niesformatowany.

(maniek30dg) #7

A wiesz czy wszystko zadziała z klawisza F9?

(ybu) #8