Jak przenieść aplikacje na SD

Mam smartphone Samsung Galaxy Xcover2 (GT-7710) zrootowany. Wiecznie mam mało pamięci urządzenia i chciałem zapytać : da się przenieść aplikacje na kartę?? Jestem troche początkującym użytkownikiem smartfona i jakieś skomplikowane programy są nie dla mnie.

Wchodzisz do Ustawienia - Menadżer aplikacji …

odszukujesz program który Cię interesuje, klikasz na niego i otworzy się informacja o aplikacji a tam bedziesz miał przycisk “przenieś na kartę”

Właśnie nie mogę tego zrobić. Nie mogę przenieść aplikacji na SD

Przenoszenie aplikacji nawet na zrootowanym smartfonie nie jest taką prostą sprawą, jakby mogło się wydawać. Z tego co pamiętam najpierw trzeba stworzyć na karcie SD nową partycję z systemem plików ext2, np. za pomocą czytnika kart i windowsowej aplikacji PartitionWizard lub Recovery telefonu. Polecam pierwszą metodę, druga usunie całą zawartość karty. Jak już się z tym uporasz pobierz ze sklepu Play aplikację Link2SD, która umożliwi Ci przeniesienie aplikacji na kartę. Ja tak robiłem na zrootowanym HTC Wildfire kilka lat temu i działało, niestety dawno pozbyłem się tego telefonu a na obecnym nie mam roota więc w razie czego nie wspomogę Cię screenami.

Tak jak napisał @spree1 będziesz potrzebował Link2SD. Jednak jak nie chcesz tworzyć drugiej partycji na karcie pamięci, to Link2SD ma opcję “App2SD”, która nie wymaga drugiej partycji. Jednak jeżeli chcesz, aby przenoszenie aplikacji było bardziej efektywne, to zrób tak jak napisał @spree1 i wtedy korzystaj z opcji “Link2SD”. Najważniejsze jest to, aby partycja (najlepiej EXT2, ponieważ z nowszymi wersjami EXT mogą mieć problemy niektóre kernele) była oznaczona jako “Primary”, a nie “Logic”, bo inaczej Ci nie będzie działać. Jak już będziesz mieć partycję, to Link2SD zapyta się o utworzenie skryptu i to by było w zasadzie wszystko.