Jak przenieść część plików z wielu katalogów do jednego?

Witam.

Mam około 500 plików spakowanych rarem.

Zawartość wygląda mniej więcej tak:

KATALOG:

00_niepotrzebny_plik

00_niepotrzebny_plik1

00_niepotrzebny_plik2

01_potrzebny_plik

02_potrzebny_plik

03_potrzebny_plik

(tutaj nie mogę podać ile jest tych potrzebnych plików, bo ich liczba jest różna, ale ich nazwa zaczyna się od 01).

Chciałbym wypakować wszystkie “potrzebne pliki” do jednego katalogu. Jak to zrobić w prosty sposób? Oczywiście mógłbym najpierw rozpakować 500 rarów i miałbym 500 katalogów i z każdego musiałbym wycinać te potrzebne pliki i przenosić je ręcznie do jednego głównego, a to trochę czasochłonne. Liczę na Wasza pomoc.

ciekawyswiataa

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.

NIe łapię. Przecież jeżeli je wszystkie rozpakujesz do jednego katalogu to będziesz miał w jednym miejscu. NIE wiem jak inne pakery ale w IZarc-u (a tego używam) jest opcja - wypakuj tutaj. Można więc zaznaczyć te 500 rarów i to zrobić…

Chyba, że twe intencje źle coś zrozumiałem…

Jeżeli w każdym pliku z rozszerzeniem .rar byłby spakowany jeden plik lub spakowany byłby cały katalog, to miało by to jeszcze sens, ale jak wiadomo w jednym pliku .rar może być spakowanych wiele plików stanowiących jakąś tam całość czyli jeden program. Jeżeli wszystkie pliki rozpakowali byśmy do jednego foldera to dopiero byłby galimatias.

Ale jemu przecież o to chodzi najwyraźniej…

Rozpakuje wszystkie do jednego a później te potrzebne zaznaczy sortując wdok po nazwie (bo zaczyna się od 01) albo wyszukując 01*.*, wytnie i wrzuci do innego katalogu a ten juz niepotrzebny skasuje…

może inaczej - jak połączyć parę katalogów w jeden?

Ale po co?

Chcesz z każdego z nich pobrać parę tych włąściwych plików. Więc po rozpakowaniu uzy narzędzi Windows albo np. Total Commandera do wyszukania tych włąsciwych po nazwie. Pisałęś że te zaczynają się od 01 więć maska do wyszukiwania będzie 01*.* Wyszukasz je i przeniesiesz już te właściwe do jakiegoś folderu.

o to mi chodziło :slight_smile: Dzięki :slight_smile: