Jak przenieśc dane z komputera stacjonarnego do laptopa przez wi-fi?

Chce przenieśc dane z pc stacjonarnego na laptopa, jak to zrobić, mam wi-fi

Za mało informacji podałeś. Na tak postawione pytanie odpowiedź jest taka: kopiujesz dane z pc na laptopa.

mam wi-fi, można to przegrać, z pc na laptopa, bo coś zepsułem mam dysk który ma 3 litery., chce przegrać dane bo coś jest nie tak, dysk ssd kupiłem, sformatować chce i przenieśc dane

Chce przegrać dane z pc staconarnego na laptopa, przez wifi,da radę?

To zależy CO KONKRETNIE chcesz przegrać.
To zależy w jakim stanie jest DYSK ŹRÓDŁOWY (napisałeś, że coś zepsułeś, i że coś kupiłeś).
Wifi nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Masz PC - czy ten komputer jest sprawny?

Tak sprawny, chciałem przenieśc pliki na laptopa z pc stacjonarnego i usunć te partycje i sformatować bo coś jest nie halo, czy ja pisze po chinsku, z pc przeniesc pliki na laptopa przez wifi

W tytule napisałeś: „przenieśc dane z laptopa” a w treści: „przegrać, z pc na laptopa”, dodatkowo: „chce przegrać dane bo coś jest nie tak” i „bo coś zepsułem mam dysk który ma 3 litery”. Nie obraź się - ale to jest sałatka słowna, z której nic nie wynika. Spróbujemy pomóc - ale to po Twojej stronie jest skonkretyzowanie problemu tak aby było jasne i klarowne, co się stało, i o co pytasz.

mam pc i chce przegrać pliki na laptopa

Oba urządzenia muszą być podłączone do tej samej sieci. Na laptopie udostępniasz w sieci folder, a potem do tego folderu sieciowego kopiujesz pliki z pc.

Jaki masz dysk w komputerze stacjonarnym?

Kupujesz obudowę do dysku 2,5 lub 3,5 cala na USB, wymontowujesz dysk ze stacjonarki i wkładasz do obudowy, a obudowę podłączasz do laptopa. Prościej się nie da.

Nie baw się w przenoszenie przez WiFi bo to strata czasu.

teraz to ja już mam 6 dysków co to ma do rzeczy, nie da się tego przegrać? mam jeszcze rj-45 ale to jest do interenu

Też bym tak zrobił. Te protokoły FTP czy Samba, to strata czasu…

3 litery

Pewnie mu chodziło o SSD. :slight_smile:

Po chińsku nie, ale mało składnie, chaotycznie i przez to nieczytelnie. Nie jest łatwo odpisywać na takie posty.

W takim razie taka obudowa bardzo ci się przyda, moim zdaniem. I rozwiąże twój problem.

Raczej o litery partycji - C, D i E :wink:

aha hahaha

@greghostor Czy Ty rozumiesz jak działa Twoja sieć lokalna?

właśnie nie rozumiem

A wiesz co to są partycje?

Wiem ale mi nie chodzi o parycje tylko jak przegrac dane z pc na laptopa

Bez rozumienia tego, jak działa sieć, nie zrobisz tego.

W zasadzie jedyne co możesz zrobić, to przenosić za pomocą pendrive.

A ja radzę kupić dysk zewnętrzny i nim przenieś dane. I tak potem przyda Ci się na backup.